Start do jarní části soutěže měla Líšeň náročný. V osmi kolech čelila pěti týmům s ambicemi na postup mezi elitu. A líšeňský stratég Milan Valachovič šil taktiku soupeři na míru. Třeba i druhé Zbrojovce, které jeho svěřenci podlehli 1:2. „Soupeř nevylezl, zaparkoval autobus,“ komentoval derby kouč Zbrojovky Miloslav Machálek.

Silné soupeře má nyní devátá Líšeň už téměř za sebou. Jako outsider podle postavení v tabulce vstoupí už jen do zápasu s pražskou Duklou. V minulém kole ovšem prohrála 1:3 i s patnáctým Sokolovem, který na ni vyzrál sázkou na brejky. „Nejsme zvyklí a možná ani kombinačně dostatečně vyspělí, abychom soupeře přehrávali,“ hlesl líšeňský záložník Jaroslav Málek.

Přitom jeho tým i se dvěma útočníky v sestavě přestřílel Sokolov 14:7. „Kolega trenér mě kritizoval, že hrajeme italský defenzivní styl a ptal se, kde je ofenzivní mužstvo, které v Líšni dřív bylo. Co je ale lepší: bodovat, nebo hrát krásný ofenzivní fotbal a dostat doma trojku?“ tázal se po utkání Valachovič.

Změna je patrná po zimní přestávce, kdy Líšeň opustila řada ofenzivních hráčů. Ještě na podzim pod Valachovičem totiž Líšeň dala v pěti duelech čtrnáct branek, na jaře jen osm v deseti zápasech. „Hodně hráčů druhou ligu ani nehrálo, a proto nás zdobí hlavně bojovnost. Fotbalovost je zatím jen nadstavba,“ vysvětlil Málek.

Reputaci si mohou líšeňští fotbalisté napravit proti druhé nejhorší obraně v soutěži, když v neděli v pět hodin odpoledne rozehrají souboj na hřišti posledních Vítkovic. „Nechceme prohrát, ale určitě to nebudeme hned otevírat,“ hlásil Málek.

Vedle slabé produktivity teď řeší Líšeň další problém. Kvůli fanouškům, kteří při duelu proti Zbrojovce vystřelili na hřiště konfety, a tím zápas přerušili, zaplatí pokutu dvacet tisíc korun.

27. kolo F:NL: MFK Vítkovice - SK LíšeňZdroj: Externista VLP/Markéta Evjáková