Jenže na východ Brna přicestuje nepříjemný protivník. Ústí nad Labem se sice nachází v tabulce pod ní, ale ambice má daleko vyšší. „Čeká nás silné mužstvo, jehož pozice může klamat. Zkušený trenér Křeček má k dispozici stabilizovaný kádr, který má svůj styl i tvář,“ poznamenal líšeňský kouč Miloslav Machálek.

„Zároveň musím podotknout, že se Ústí daří víc na hřištích soupeře než doma,“ doplnil.

Pro zvětšení klikněte.Klub ze severozápadu Čech nasbíral po desíti kolech totožný počet bodů jako Líšeň, tedy třináct. Ale hned sedm jich vydoloval na stadionech soupeřů a v tabulce venkovních duelů mu patří čtvrtá příčka. Na druhou stranu Brňané zase před vlastními příznivci ještě nepadli. Z pěti domácích zápasů si připsali čtyři remízy a jednu výhru.

Líšeň coby nováček druhé ligy nasbírala už třináct bodů, ale pořád hodlá sbírku neustále rozšiřovat. „Přesně tak. Do každého duelu jdeme s tím, že nějaké body chceme získat,“ nabádal bek Ondřej Bačo, jenž v brněnském týmu hostuje ze Zlína a už se stihl zařadit mezi defenzivní opory.

„Důležité je na hřišti nechat všechno, pak si nic nemůžeme vyčítat,“ dodal.

Proti Ústí nad Labem bude potřeba ještě víc než všechno. Svěřenci stratéga Aleše Křečka sice tápou na deváté pozici, ale je jen otázka času, kdy se vyškrábou na vyšší příčky. Naposledy doma jen remizovali s Vítkovicemi 1:1 a ztrátu dvou bodů si hodně vyčítali. „Obrovské zaváhání, protože zápas vypadal přesně tak, jak jsme chtěli. Očekávali jsme, že budeme hrát do plné obrany a sok vsadí na brejky. Vytvořili jsme si několik příležitostí. Poločas měl skončit pro nás tak 3:1,“ zlobil se ústecký záložník či bek Václav Prošek.

A proto chce Ústí zaváhání co nejdříve odčinit – v Líšni. „Soupeřův poslední výsledek je pro nás nepříjemný,“ uvědomuje si Machálek.

V sobotním duelu postrádá hned čtyři hráče. Lamine Fall a Michal Bednář jsou dlouhodobě zranění. Michal Jeřábek nasbíral čtyři žluté karty a Ondřej Ševčík stojí za červenou kartu proti Olomouci. „Nebaví mě končit zápasy o deseti mužích,“ podotkl Machálek, kterému se alespoň vrací do sestavy Jan Hlavica, jenž si odpykal trest za červenou, kterou obdržel proti Prostějovu.