O napravení dojmu se Zbrojovka pokusí v pátek od sedmi hodin večer, kdy přivítá Pardubice. „Sestříhali jsme si video a na nějaké emoce samozřejmě došlo, ale ne že bych na hráče řval. Oprášili jsme principy, na kterých chceme pracovat a které jsou jasně dané. Jsem přesvědčený, že to stačí, abychom další utkání odehráli tak, jak se sluší a patří na Zbrojovku,“ přiblížil trenér Šustr.

Příčinu nevýrazného vystoupení ve středu Čech nepřičítal kvalitám Vlašimi. Brněnský tým podle něj nepředvedl svůj standard, který ukazoval v přípravě, kdy vyhrál čtyři z pěti duelů. „Zápas ovlivnil náš výkon, měli jsme nějaké brzdy, které jsme nedokázali odhodit,“ podotkl.

Jeho nespokojenost se vstupem do nového ročníku se promítne také do složení sestavy, která v pátek vyběhne proti Pardubicím. „Nějaké změny v sestavě budou. Chceme hrát rychle, kombinačně, dostávat se do šancí. Musíme být dostatečně agresivní, abychom soupeře dostávali pod tlak. Tohle od hráčů vyžaduji a budu nemilosrdný. Pokud se někdo na hřišti nezachová, jak má, pak ho vystřídám,“ vzkázal Šustr.

Změna může přijít například na gólmanském postu. Ve Vlašimi chytal Pavel Halouska, po jehož zákroku domácí proměnili pokutový kop. Připravený je Jiří Floder. „Díval jsem se na video i jsem se Pavla Halousky ptal a hráče se při penaltě nedotkl. Ale možná tam šel pozdě. Tím neříkám, že to je úplně jeho chyba, ani nehodnotím jeho výkon jako špatný,“ pronesl brněnský kouč.

Od první minuty touží nastoupit Adam Fousek, jediná letní posila Zbrojovky, která přišla právě z Pardubic. Ve Vlašimi až po přestávce střídal Roberta Bartolomeua. „Hrozně moc se těším a doufám, že dostanu prostor, abych si zahrál proti Pardubicím. Je to pro mě pikantní zápas, nikdy předtím jsem to nezažil,“ přiznal Fousek, který na východě Čech strávil celou kariéru kromě hostování v Mladé Boleslavi.

S několika bývalými spoluhráči je stále v kontaktu a za vítězství slibuje brněnským spoluhráčům odměnu. „Věřím, že to zvládneme a něco do kabinu přinesu,“ potvrdil pětadvacetiletý záložník.

Pro zvětšení klikněte.Na něj se těší i pardubičtí fotbalisté. „Moc se s bývalými spoluhráči nesetkáváme, ale to vytěsníme z hlavy s prvním hvizdem rozhodčího a budeme kamarádi zase až po konci zápasu. Víme, že Adam je nadstandardní hráč na druhou ligu, ale známe ho a doufám, že se nám podaří ho uhlídat,“ sdělil na klubovém webu pardubický kapitán Jan Jeřábek.

V uplynulém ročníku Zbrojovka nejprve remizovala v Pardubicích 1:1, na jaře doma zvítězila 3:1.

Do nové sezony změnil brněnský klub hrací termín, od kterého si slibuje větší návštěvu. „Vždycky jsem jako hráč i fanoušek měl rád, když se hrálo večer pod světly. Utkání má úplně jinou atmosféru, než když když je venku čtyřicet stupňů,“ poznamenal Šustr.

Kádr Zbrojovky už opustili Dominik Kříž s Markem Vintrem, kteří do konce podzimu vypomůžou na hostování Líšni. Definitivně z Brno odešel útočník Petr Rybička, jehož hostování v Chrudimi se změnilo v přestup.