Odveta ovšem ukázala, jakou cestu brněnský tým pod Šustrem urazil. Dlouhou, strastiplnou, se stoupající tendencí. „Velice poctivě jsme na naší hře pracovali. Trenér do nás vštípil, co chce hrát, a myslím, že to je vidět. Je to jeho rukopis a nese ovoce. Věřím, že zbylých devět zápasů zvládneme, bodů je ve hře ještě spousta,“ prohlásil brněnský obránce Pavel Eismann.

Vystihl oba aspekty bezbrankové remízy s Ústím nad Labem. Zbrojovka doma ztratila dva body, jimiž se mohla přiblížit barážové příčce, z páté pozice jí stále schází pět bodů na třetí Hradec Králové.

21. kolo druhé ligy mezi domácí FC Zbrojovkou Brno (v červeném) proti FK Ústí nad Labem.
Domácí ztráta. Zbrojovka do soupeře bušila, s oslabeným Ústím ale jen remizovala

Přesto na domácím trávníku předvedla dravý ofenzivní styl s množstvím šancí, od první chvíle do poslední bylo jasně patrné, kdo diktuje tempo utkání. „Chybělo tomu jediné: gól. Jinak v zápase všechno bylo. Hráli jsme na jednu bránu, bohužel jsme míč do branky nedotlačili. Létalo nám to milimetry kolem, měli jsme mnoho šancí,“ litoval útočník Zbrojovky Michal Škoda.

Brno pod Šustrem
- Před jeho příchodem pod Romanem Pivarníkem: 6 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 3 prohry, 7 bodů, 9. místo
- Po jeho příchodu: 15 zápasů, 7 výher, 5 remíz, 3 prohry, 26 bodů, 5. místo

Šustrova družina proti zdatnému soupeři neustále tlačila, kombinovala na hostující polovině. Tlak zesílil ještě po vyloučení ústeckého gólmana Mariána Tvrdoně, jenže branky se diváci nedočkali. „Nevyužili jsme strany tak, abychom se dostávali do centru v náběhu, chyběla nám kreativita a taky klid. Šance, které jsme si vytvořili ve druhé půlce, byly všechny středem hřiště po narážečkách. Máme tam Mageru, Škodu, musíme je víc využívat, dávat jim balon do nohy, což jsme bohužel nedokázali,“ popsal brněnský trenér.

Jeho svěřenci přitom dominovali utkání výrazněji než v předchozí domácí bitvě s Prostějovem, neměli hluchou půlhodinu, jaká přišla proti Hanákům po brance Lukáše Magery. Styl Zbrojovky má být takhle na první pohled rozpoznatelný. „Vidím ve hře věci, na kterých pracujeme v tréninku. Chceme soupeře dostat pod náš styl hry, hrajeme rychle, nikde nezdržujeme, snažíme se kombinovat, rychle otáčet hru, mít rychlý přechod do útoku. Tyhle věci jsme schopní plnit, je jen otázka, jestli se nám podaří vstřelit branku,“ doplnil Šustr.

Tentokrát nezlomil nerozhodný stav ani bývalý reprezentační útočník Magera, který opět střídal a nastoupil až na závěrečnou půlhodinu. „Ústí má kvalitní rozehrávku, velmi pohyblivé hráče, takže když ho chceme dostat pod tlak, musíme mít taky velmi pohyblivé hráče. A to Lukáš Magera už logicky není. S Michalem Škodou můžou nastoupit ve dvojici proti soupeři, který s námi nechce hrát tak otevřenou hru. Nejsou to schopní odběhat, to z fyziologického hlediska už nejde,“ líčil Šustr.

Čtvrtý semifinalový zápas mezi domácí Kometou Brno (v bílém) a Bílým tygrům z Liberce.
Srovnáno! Výhru Komety zařídil v prodloužení Plášek. Pláchl a trefil šibenici

Šestatřicetiletý Magera ovšem zvýšil údernou sílu. „Megy opět svou roli splnil, bohužel ho nikdo nenašel takovým centrem, aby se dostal do zakončení. I z toho důvodu, že soupeř v desíti zalezl dozadu,“ líčil Šustr.