Jenže Pardubice na čele uskočily Zbrojovce už o šest bodů, Hradec Králové, Jihlava a Dukla za brněnským celkem zaostávají o tři body. „Dukla má velice silné a kombinačně velmi vyspělé mužstvo, silné na balonu. Do moc šancí jsme hosty asi nepustili, ale zvolili jsme trošku opatrnou taktiku. Zajímal nás výsledek a když jsem viděl průběh utkání, remíza je zasloužená,“ pronesl Machálek.

Brněnský thajboxer Tomáš Hron (světlejší trenky) prohrál s Malvinem Maném.
Kruté vystřízlivění v Oktagonu. Hron s Gottvaldem záhy vypadli

Na rovinu. Zbrojovka může být ráda, že jako jediné druholigové mužstvo v této sezoně na vlastním hřišti stále neprohrálo. Brno narazilo na silného protivníka, který Machálkovu družinu především v úvodu obou poločasů pořádně mačkal. „Měli jsme respekt ze soupeře, přesto myslím, že jsme byli celé utkání jasně lepší mužstvo než domácí. V prvním poločase jsme si vypracovali čtyři příležitosti, domácí žádnou. Ztratili jsme tady body,“ litoval hostující kouč Roman Skuhravý.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Klíma – Caletka, Hrabovský.
Žluté karty: Čermák – D. Souček, Ayong, Chlumecký.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:7.
Střely mimo: 5:3.
Rohy: 4:6.
Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Ad. Čermák, Eismann (K) – Přichystal (69. Krška), Bariš, Hladík (62. Pachlopník), Vaněk (90. Jurásek), A. Fousek (46. M. Vintr) – Růsek (90. Šumbera).
Dukla Praha: F. Rada – Dancák, Piroch (90. Jakab), Chlumecký, Kozma – D. Souček, Doumbia (46. Krunert), Daniel Tetour (K), Preisler (79. Hadaščok) – Lu. Holík, Fábry (71. Ayong).

Velké příležitosti si ovšem vypracovala obě mužstva, ze strany Dukly volaly po brankách pokusy Marka Fábryho nebo Martina Chlumeckého, s oběma si poradil brněnský gólman Martin Šustr. „Řekl bych, že jsem měl asi největší šanci zápasu. Prajska (Dominik Preisler – pozn. red.) mi dobře narazil, trochu se štěstím jsem se dostal před vápnem k balonu, ale měl jsem ho pod nohou a nestihl střelu umístit. Snažil jsem se zamířit ve skluzu, bohužel jsem trefil gólmana,“ kál se zadák Chlumecký.

Na domácí straně předvedli dva nebezpečné pokusy Adam Fousek s Damiánem Barišem, oba mířili nad branku. Ovšem střídající Marek Vintr se dostal do tří vyložených šancí. „V první mě soupeř trochu přistrčil, ale tohle musím dávat. Na tréninku to normálně proměňuju,“ sypal si popel na hlavu.

Zatímco první pokus trestuhodně poslal vedle, druhý srazil pražský obránce na tyč a třetí poslal Vintr nad břevno. „Druhá střela byla sražená na tyč, takže spíš smůla. Třetí jsem chtěl uklidit na zadní tyč, jenže jsem dal velkou razanci a přestřelil,“ litoval ofenzivní záložník.

Zesnulý fotbalista Josef Šural.
Vznikl Nadační fond Josefa Šurala, pomůže jeho rodině

Zbrojovka se zaměřila na precizní defenzivu, ovšem ve středu hřiště měli většinu utkání navrch hosté. Z brejků však brněnští hráči zahrozili. „Nemůžu říct, že jsem nespokojený s výkonem. Měli jsme taktický záměr, který nám vycházel, šlo nám o velmi dobrou defenzivu. Chyběla jen třešnička na dortu v podobě vstřeleného gólu. Špatně jsme hospodařili s předfinálními situacemi, které jsme si vytvořili,“ shrnul záměr Machálek.

Už ve čtvrtek od pěti hodin odpoledne se Brňané představí na hřišti Vítkovic.