Brněnská Zbrojovka ve dvacetiletém mladíkovi třímá klenot, jemuž se předpovídá velká budoucnost. „Ondra má potenciál a dokáže hrát ještě líp. Měl zápasy, kdy se pomalinku dostával do formy, ale pořád je mladý hráč, u kterého se tolerují výkyvy ve výkonnosti,“ upozorňuje asistent trenéra prvního týmu Zbrojovky a kouč juniorky Richard Dostálek.

Ofenzivní záložník Pachlopník naskakuje do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY druhou sezonu a především po opětovném začátku jarní části soutěže mužstvo z jeho drzosti těží.

Svou hbitostí si vykoledoval už tři pokutové kopy. V Líšni a proti Jihlavě je Adam Fousek proměnil, ovšem Jakub Přichystal ve Varnsdorfu selhal. „Už odmala hraju stejně, i trenéři to po mně chtějí, jelikož jsem ofenzivní hráč. V defenzivě mám rezervy, takže to musím nahradit vepředu, snažím se překonávat soupeře v soubojích jeden na jednoho,“ vysvětluje Pachlopník.

Grafika na utkání Zbrojovka Brno vs. Viktoria ŽižkovZdroj: Deník / Markéta Evjáková

V minulé sezoně zaznamenal v sedmi zápasech dva góly, letos ve třinácti zatím jednu branku, ovšem už pět gólových asistencí. „Ondra velmi dobře pracuje s míčem, je tahový hráč, který má myšlenku dostat se do finále. Dokáže obejít hráče, vytvořit přečíslení, v tom je silný. Naopak málo se nám tlačí do zakončení a málo řeší situace sám. Je jen na nás, abychoms ním pracovali a zlepšovali ho,“ podotýká Dostálek.

Jeho pozice v týmu poslední dobou vzrostla, patrně i kvůli absenci tvůrce hry Ondřeje Vaňka. Pachlopník naskočil šestkrát v řadě v základní sestavě a neměl by v ní chybět ani v neděli od pěti hodin odpoledne v domácím duelu proti Žižkovu. „Jsem rád, že mi trenér dává šanci a věří mi, snažím se to oplácet. Teď musíme zvítězit proti Žižkovu,“ burcuje záložník.

Trenéři v jeho případě opatrně volí slova při hodnocení výkonu. „Ondra se musí trošku cepovat. Nesmíme ho moc chválit, aby nám nezpychnul. Vyváříme na něj přiměřený tlak, abychom z něho dostávali výkony, kterých je schopný,“ přibližuje metody Dostálek.