Oba týmy vstupovaly do sobotního utkání v klidu, před posledním kolem už totiž věděly, že mohou usilovat maximálně o drobné vylepšení pozice v tabulce.

V deštivé první půli ještě poslepovaná líšeňská jedenáctka dokázala držet s Chrudimí krok. „Měli jsme jen čtyři náhradníky, z toho dva kluci byli z devatenáctky. Změnami v sestavě jsme ztratili naučené automatismy a bylo to vidět,“ popsal Valachovič.

Po změně stran už se jeho svěřencům příliš nedařilo. Hosté byli lepší a zaslouženě šli do vedení. Nejprve v 63. minutě otevřel skóre Daniel Kosek, o sedm minut později rozradostnil Chrudim podruhé David Látal.

„Pořád jsme věřili, že můžeme uhrát dobrý výsledek, Chrudim nám ale dala dva góly po našich obrovských hrubkách. Musím říct, že byla lepší a zaslouženě vyhrála,“ dodal líšeňský lodivod.

Jakub Řezníček se stal králem druholigových kanonýrů.
Remízový konec Zbrojovky. Je to škoda, řekl gólový debutant. Kdy začne příprava?

Závěr ještě v 88. minutě zdramatizoval domácí stoper Renards Rimovics, který si při premiérovém startu v líšeňské základní sestavě připsal i první gól. Na vyrovnání už však Jihomoravané neměli čas, a sezonu tak zakončili domácí porážkou.

V nesmírně vyrovnané tabulce nakonec ztráta bodů Líšeň odsunula až do druhé poloviny. Sezonu zakončila se 39 body na desátém místě.

SK Líšeň - MFK Chrudim 1:2
Poločas:
0:0.
Branky: 88. Rimovics – 63. Kosek, 70. Látal.
Rozhodčí: Zaoral - Šimáček, Vodrážka.
Žluté karty: Rimovics, Dziuba - Langhamer, Kutík.
Diváci: 239.
Líšeň: Šulla – Dziuba, Rimovics, Joković, Lutonský (C) – Čermák (84. Cupal) – Hapal, Rolinek (68. Gerža), Aldin, Sokol – Tauš (62. Raab).
Chrudim: Šerák – Kutík, Míka, Toml, Borkovec – Kosek (73. Novotný), Bauer (89. Koukola), Skwarczek (C), Látal (73. Záviška) – Langhamer (90+3. Kesner), Mašek.


Načítám tabulku ...