Přitom ještě těsně před startem jarní části sezony líšeňský kouč Milan Valachovič uvažoval nad tím, koho vlastně jeho celek porazí. Hráčskou kvalitou sice jihomoravský tým za některými soupeři zaostává, přesto je poráží. „V Příbrami jsme vyhráli zodpovědným výkonem a ten jsme přenesli i do utkání s Opavou. Hráli jsme organizovaně a trpělivě, kluci to neskutečně odpracovali,“ chválil své svěřence líšeňský lodivod.

Styl hry brněnského celku rozhodně nepatří mezi nejlíbivější, často diváci v líšeňských utkáních vidí minimum gólových šancí.

To však aktuálně osmému týmu druhé nejvyšší soutěže naprosto vyhovuje. Spíše než na hráčskou kvalitu se totiž spoléhá na stoprocentní dodržování hráčského systému, proto Líšeň často ani příliš nebolí, když jí ze sestavy vypadne některý hráč.

Proti Opavě například trenér Valachovič neměl typického útočníka, Martin Tauš totiž pykal za červenou kartu, Adam Vlasák se zranil na předzápasové rozcvičce. Na hrotu tak nastoupil záložník Marek Polášek. „Poly dohrával v útoku už v Příbrami, po vyloučení jsme tam změnili rozestavení a šel na hrot. Proto jsme ani nyní neměnili taktiku, jen jsme ho tam poslali znovu,“ objasnil Valachovič.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) doma smetli Opavu 3:0.
PODÍVEJTE SE: Sokolovy nádherné trefy srazily Opavu a Líšeň dotáhla Zbrojovku

Líšeň přesto proti Opavě zažila svůj druhý nejgólovější druholigový zápas v aktuální sezoně a vyhrála 3:0. Polášek v útoku odmakal svou práci, dvakrát se ze standardek krásně trefil Pavel Sokol, dílo pak dokonal Lukáš Raab. „Poly je nepříjemný v kontrapresinku, zná způsob hry, kterým se chceme prezentovat. Hned jsme měli jasno, jak to vyřešíme,“ pokračoval zkušený stratég.

Jeho svěřenci tak jdou do reprezentační přestávky v dobré náladě. Vyhráli dvakrát v řadě, kdyby navíc zvládli poslední vteřiny úvodního jarního zápasu se Žižkovem a připsali si bod, tak jsou nyní osamoceni na páté příčce. „To, že jsme před reprezentační přestávkou vyhráli, je hrozně důležité. Hlavně když se jednalo o domácí utkání. Můžeme nyní v klidu pracovat,“ podotkl Valachovič.

Fotbalisté Pohořelic (v červeném) podlehli 1:2 Kuřimi.
V krajském přeboru favorité nezaváhali, Boskovice ani Kuřim to ale neměly lehké

Přesto jednu nepříjemnost Líšeň řeší. Absencí už se jí totiž nakupilo víc, v důležitém příštím utkání bude na hřišti Varnsdorfu postrádat například oba krajní obránce. Milan Lutonský i Erik Otrísal si totiž odpykají trest za žluté karty. „Je to velká komplikace, protože jsou základními kameny naší defenzivy. Budeme s tím nyní pracovat, máme dost dní na to, abychom se s tím poprali. Nalevo může naskočit Rolinek, který střídal už nyní, nějak si s tím musíme poradit,“ doplnil kouč.


Načítám tabulku ...