Na souboj brněnského celku s lídrem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v prosluněném sobotním odpoledni přišlo podívat 954 fanoušků, od začátku však na trávníku viděli jiný vývoj, než se kterým většina počítala.

Domácí totiž do střetnutí dvaadvacátého kola vstoupili lépe a kvalitně eliminovali silné stránky soupeře. Jen tak potvrdili předzápasovou statistiku, v posledních pěti duelech totiž posbírali jen o dva body méně než Dukla.

Oba týmy však měly problémy s vytvářením šancí. Líšeň hrozila především po centrech a standardkách, Pražané si v první půli vytvořili jedinou nebezpečnou situaci, se kterou si poradil domácí gólman Tomáš Vajner.

Nespokojenost hostů s první půlí prokázala dvě poločasová střídání, Dukla následně ožila a před líšeňskou brankou bylo několik závarů. Obrana brněnského celku, která kvůli třem absencím musela nastoupit v improvizovaném složení, si však ve všech případech poradila, a tak největší šance utkání vznikla v závěru na druhé straně hřiště.

Fotbalisté Zbrojovky (v červených dresech) prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Zbrojovka míří k předposlednímu Varnsdorfu, potřebuje první jarní vítězství

Obránce pražského klubu Roman Holiš se totiž v pokutovém území dopustil faulu, po kterém Líšeň v 86. minutě zahrávala penaltu. Při absenci Adriána Čermáka si míč vzal Sokol, proti kterému se však vyznamenal brankář Dukly Jan Šťovíček. Ten vystihl stranu a největší příležitost utkání zlikvidoval.

I ve druhém vzájemném utkání v sezoně si tak Líšeň s Duklou rozdělily body po bezbrankové remíze. Brňané získali bod už potřetí v řadě a jsou osmí. Ve vloženém středečním kole je čeká důležité měření sil na trávníku Vlašimi, která drží sedmou příčku.

SK Líšeň - FK Dukla Praha 0:0