Předchozí
1 z 3
Další

V úvodu sezony se Pavlu Vandasovi (v bílém s číslem 9) dařilo, pak se ale střelecky úplně zasekl.V úvodu sezony se Pavlu Vandasovi (v bílém s číslem 9) dařilo, pak se ale střelecky úplně zasekl.Zdroj: SK Líšeň

MLČÍCÍ ÚTOK. Je to neuvěřitelná a málokdy vídaná statistika, po jejímž shlédnutí až udivuje, že Líšeň ještě dvě kola před koncem měla šanci na účast v baráži.

Před uplynulou sezonou brněnský tým posílil kanonýr Pavel Vandas a nové angažmá začal skvěle, v prvních šesti druholigových utkáních vstřelil v novém dresu hned pět gólů. Jenže tím jeho střelecká forma nadobro ustala. Od konce srpna už Vandas nedal jedinou branku, druhý líšeňský útočník Martin Zikl ve zbytku sezony mířil přesně pouze jednou.

Líšeňský kapitán Michal Jeřábek zakončil sezonu gólem proti pražské Dukle, prohru 1:3 ale neodvrátil.
Líšeňský kapitán Jeřábek: Došla nám šťáva, za jaro jsme si baráž nezasloužili

Řečí čísel tak Líšeň na druholigový gól některého ze svých snajprů čekala 1440 minut čistého času! Od říjnového utkání v Třinci už se nedočkala. „Rozhoduje kvalita. Tím nechci říct, že by naši útočníci nebyli kvalitní hráči, ale něco nám v ofenzivě chybí, jen nevím co. Dřív jsme dávali góly z penalt, měli jsme zajímavé standardky, to dneska už není,“ hodnotil líšeňský kouč Milan Valachovič.

Líšeňskou ofenzivu tak významně táhli defenzivní hráči, zatímco útočníci své nekončící trápení nedokázali prolomit. „Útočníky není kde brát. My ještě hráče naučíme bránit, ale kreativitu už bohužel nemáme. Už dlouho nad tím sedíme, bavíme se a přemýšlíme, přidali jsme ofenzivní tréninkové jednotky, ale ještě nám to asi chvilku potrvá,“ podotkl Valachovič.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili sezonu domácí prohrou s pražskou Duklou 1:3.Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili sezonu domácí prohrou s pražskou Duklou 1:3.Zdroj: SK Líšeň

PRŮMĚRNÉ JARO. Asi nikdo nečekal, že by Líšeň mohla mít tak parádní začátek sezony. Brňané vyhráli šest z osmi úvodních duelů a téměř do konce podzimu vládli tabulce. „Když vezmu začátek sezony, tak tam jsme vystřelili na branku a padlo nám to tam. Hned v prvním kole na Dukle jsme měli jedinou šanci za zápas a dali jsme z ní v devadesáté minutě vítězný gól. Už po zápase v Táboře šly ale naše výkony dolů, jako kdybychom tam něco nebo někoho urazili,“ rekapituloval zkušený stratég.

Jarní část sezony už však jihomoravskému týmu tolik nevyšla. Výsledkově se mu povedl duben, ve kterém se vrátil do popředí tabulky, od té doby však už Líšeň jen vadla a klesala tabulkou z druhé na pátou pozici. „Za jarní část jsme si baráž nezasloužili. Docházely síly a už jsme na hřišti nebyli tak dominantní,“ přiznal líšeňský kapitán Michal Jeřábek.

Kuřimský útočník Petr Musil slavil zisk poháru v Břeclavi i s rodiči.
Vítězný návrat. Kuřimský Musil slavil zisk poháru v Břeclavi, kde dřív hrál

Po prohře na hřišti béčka pražské Slavie definitivně přišli líšeňští fotbalisté (v tmavém) o naději na účast v baráži.Po prohře na hřišti béčka pražské Slavie definitivně přišli líšeňští fotbalisté (v tmavém) o naději na účast v baráži.Zdroj: SK Líšeň

PŘÍLIŠ ÚZKÝ KÁDR. Dlouhodobě líšeňský A tým operuje s úzkým kádrem, do zápasů v sezoně pravidelně naskakuje téměř totožná sestava. Na jaře však i na to Brňané doplatili. „Hráli jsme jaro vlastně se třinácti hráči a v závěru bylo vidět, že už toho máme dost. Musíme uvažovat nad rozšířením kádru, abychom jej měli víc konkurenceschopný. Je ale těžké do našich poloprofesionálních podmínek někoho přivést,“ poznamenal Valachovič.

Nedostatečně široký kádr se pak naplno projevil po dubnovém zranění pravého záložníka Toma Ulbricha. Líšeň za něj neměla náhradu, na kraji středové řady nejčastěji nastupoval stoper Erik Otrísal. Slovenský obránce sice poctivě makal, směrem do ofenzivy už však Brňané po pravé straně téměř nehrozili.

Fotbalisté brněnského Startu jsou pouhý bod od postupu do třetí ligy, historický úspěch chtějí oslavit už po pátečním domácím utkání se Starou Říší.
Jídlo a pití zdarma, skákací hrad i DJ. Start je krok od postupu, chystá oslavy

Při náročném programu v konci sezony se pak odcházející síly, spojené s přetížeností kádru, projevily naplno, Líšeň už nebyla schopná konkurovat odpočatějším soupeřům. „Odešli jsme fyzicky, což je i tím, že jsme to táhli ve třinácti lidech. Budeme se muset zamyslet nad vytvořením větší konkurence,“ dodal trenér.