Jen Šimon Šumbera se po konci uplynulé sezony rozloučil s líšeňským dresem, naopak kolonka příchodů je zatím mnohem bohatší. Celek z východu Brna uvítal už pět nových tváří, které výrazně rozšířily konkurenci v kádru.

Líšeň posílila především přední řady, z ostravského Baníku do klubu míří útočník Lukáš Raab, ze Slovácka pak ofenzivní záložník Ibrahim Aldin. Dalšího forvarda objevil jihomoravský tým v Hostouni, odkud přivedl slávistického odchovance Adama Vlasáka. Obranu vyztužil stoper Jiří Mezera, který má zkušenosti z Příbrami a Táborska, v Karlových Varech si Líšeň vyhlédla nigerijského záložníka Emmanuela Okorie Ikechukwua.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) na úvod letní přípravy zdolali Opavu 3:1.
OBRAZEM: Úvod přípravy Líšni vyšel, Opavě dala tři góly. Dařilo se nováčkům

„Mezera už je náš, myslím si, že i přestup Aldina je už hotový a zůstává u nás. Podobné je to i s Raabem a Vlasákem, Ikechukwu je zatím jen na testu, ale hned v prvním zápase vypadal dobře,“ vyjmenoval líšeňský kouč Milan Valachovič.

Všech pět nováčků se zapojilo do úvodního přípravného utkání Líšně a přispěli k přesvědčivému pátečnímu vítězství 3:1 nad Opavou. „Byl jsem až překvapený, všechny kluky musím pochválit, protože hráli dobře. Prostřídali jsme skoro celé dvě jedenáctky, v prvním poločasu jsme byli skoro až dominantní. Brzy jsme šli do vedení, pak jsme měli i další situace, které jsme určitě měli líp dohrát, přesto jsme po půli vedli 2:1,“ rekapituloval Valachovič.

Brněnští fotbalisté (v červeném) začali letní přípravu remízou 1:1 s Dunajskou Stredou.
Předvedli se nováčci a Brno remizovalo s Dunajskou Stredou. Hrála i nová posila

V úvodním testu brněnský tým zaujal i herně, Opavu na hřišti v Kravařích jasně předčil a odvezl si zaslouženou výhru. „Ve druhé půli Opava poslala do hry silnější jedenáctku a sice vyrovnala hru, ale další gól jsme zase dali my. Pak se ukázala i naše zkušenost, byli jsme správně organizovaní,“ těšilo líšeňského lodivoda.

Další střetnutí odehráli jeho svěřenci netradičně už o den později, kdy se představili proti domácímu týmu na oslavách sedmdesátiletého výročí založení ochozského celku.

Kuřimští fotbalisté (v modrém) zakončili sezonu na druhém místě krajského přeboru.
Vydařená sezona s neradostným koncem. Kuřimi utekl postup do divize až v závěru

Kvůli nabitému programu dostali někteří hráči v sobotu volno, na zápasu nebyl přítomný ani trenér Valachovič. „Byl jsem pozvaný na oslavu sto let hlučínského fotbalu, tak jsem pověřil kolegy. Pojali jsme utkání trošku jako exhibici, především zkušenější kluci dostali volno. Chtěli jsme, aby se hlavně prezentovali ti mladší a nakonec jsme vyhráli 10:1, ale výsledek nebyl vůbec podstatný,“ upozornil stratég.

Ten už po konci minulé sezony mluvil o nutnosti širšího kádru, ani angažování nových hráčů by tedy nemělo znamenat vyšší počet odchodů. „Chceme zachovat trochu širší kádr už jen proto, že béčko postoupilo do divize a čeká ho těžší soutěž. Budeme v týmu mít větší konkurenci a s některými kluky jsme domluvení, že je budeme využívat i k výchově našich talentovaných mladíků v rezervě,“ dodal Valachovič.