Sobotní duel nabídl dva odlišné poločasy. Zatímco v prvním oba celky bavily diváky zajímavou hrou, po změně stran šla úroveň zápasu výrazně dolů. „Duel byl zajímavý především v první půli, kdy oba celky měly dostatek příležitostí, aby utkání neskončilo jen 1:0. Druhá pětačtyřicetiminutovka už ale příliš kvality nepřinesla, byl to spíš boj,“ podotkl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Líšni ale „nekvalitní“ druhá půle bez jakýchkoliv šancí vyhovovala. Vstoupila do ní totiž s jednogólovým vedením, když se ve čtyřicáté minutě prosadil Marek Polášek. „Dali jsme si za cíl, že v těchto dvou utkáních chceme jít za šesti body. Kroměříž ale ukázala svou kvalitu, je dobrá pod míčem, kdy následně má rychlý přechod nahoru. Proto jsme nechtěli otevírat hru a mohlo to vypadat hodně defenzivně,“ popsal Valachovič.

Ten zůstal věrný formaci se čtyřmi beky, ke které se vrátil v minulém kole. Tříobráncový systém totiž zatím celku z východu Brna příliš nefungoval. „Po návratu k tradičnímu rozestavení jsme si připsali dvě výhry, takže máme nad čím přemýšlet. Přijde mi, že i kluci se ve čtyřobráncovém systému cítí líp,“ nastínil domácí lodivod.

Proti Kroměříži Líšni stačila povedená první půle, ve které měla i další zajímavé příležitosti. Po změně stran od své aktivní hry ustoupila a především se už jen bránila. „Po změně stran nám odešla kvalita, jako kdybychom se báli o výsledek. Měli jsme tam hrozně moc jednoduchých ztrát, když jsme mohli podržet balon, tak jsme se jej zbytečně zbavovali. Střídáním jsme chtěli něco změnit, ale ani to se moc nepovedlo,“ tušil Valachovič.

FNL: 1. SK Prostějov - Z. Brno (26.8.2023)
FOTO: Hladík poprvé v základu, Endl jako asistent. Zbrojovka vyválčila tři body

Hosté však směrem dopředu nebyli téměř vůbec nebezpeční, za celý zápas si připsali jedinou střelu. „Za první půli kluci zaslouží pochvalu, ale po změně stran už asi nebyla síla, k ničemu velkému jsme se nedostali. Měli jsme tam pár centrovaných balonů, ale soupeř je s přehledem odhlavičkoval. Líšeň ukázala svou zkušenost, kterou si to uhrála a zaslouženě zvítězila,“ uznal Červenka.

Brňané se tak po výhře vyšvihli do první poloviny tabulky, s deseti body jim patří osmá příčka. „V podstatě nás trápí jen domácí porážka s Jihlavou. Venku se prohrát může, třeba Opava byla prostě lepší, na Žižkově jsme vedli, ale dostali jsme dva rychlé góly. Je třeba s pokorou říct, že ne vždy budeme z cizích hřišť vozit body. Před vlastními fanoušky jsme ale až na Jihlavu stoprocentní, to je pro nás hrozně důležité,“ těšilo líšeňského stratéga.

Fotbalisté brněnského Startu (v červeném) zdolali ve čtvrtém kole MSFL doma Blansko 3:0.
FOTO: Nováček válí. Start přečkal tlak, zdolal i Blansko a vyšvihl se do špičky

Výhra je pro Líšeň o to cennější, že před utkáním řešila problémy v sestavě. Kompletně se jí rozpadla pravá strana, kde netradičně nastoupili Erik Otrísal a David Machalík. „Ulbrich téměř celé léto netrénoval, když jsme ho postavili, tak bylo vidět, že má nějaký brzdící syndrom. Navíc se v týdnu srazil na tréninku se spoluhráčem a nateklo mu koleno. Pašek je klasický krajní bek, už ho moc nechceme tlačit na post halvbeka. A taky nám na chvilku vypadl kvůli zranění,“ vysvětlil Valachovič.

Poprvé se v líšeňském dresu představila nedávná posila Antonín Svoboda, ofenzivní hráč naskočil v závěrečných minutách. A nemusí být posledním přídavkem do sestavy brněnského celku. „Ještě bych si jednoho hráče přál přivést na pravý kraj zálohy, alternovali jsme tam s Machalíkem a nebyl to úplně jeho zápas. Je to ale i tím, že pravidelně nastupuje jinde, citelně nám chyběl uprostřed,“ doplnil domácí trenér.

Líšeň - Kroměříž 1:0
Poločas:
1:0.
Branka: 40. Polášek.
Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Bureš.
Žluté karty: Sokol, Polášek – 2x Kudela, Oulehla, Červenka, Cupák.
Červená karta: 88. Kudela (Kroměříž).
Diváci: 628.
Líšeň: Vajner – Otrísal, Jeřábek, Jokovič, Lutonský – Mionič (81. Aldin) – Machalík (90+3. Svoboda), Polášek, Matocha, Sokol (69. Vlasák) – Vandas (69. Raab).
Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo, Fulnek (79. Stoklásek), M. Jaroň (59. Dočkal) – Houser (59. Charles), Cupák – Kudela, Jeleček (66. P. Červenka), Oulehla – Chwaszcz (66. T. Machálek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...