Předchozí
1 z 4
Další

Přípravu na novou sezonu načnou líšeňští fotbalisté (v bílém) za necelé tři týdny.Přípravu na novou sezonu načnou líšeňští fotbalisté (v bílém) za necelé tři týdny.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

ZÁCHRANA BEZ DRAMATU. Hned úvodní kola druholigové sezony naznačila, že Líšeň tentokrát čeřit vody na vrchu tabulky nejspíš nebude. Po pěti utkáních měla pouhé čtyři body, následně se však dokázala vybičovat k lepším výkonům a podzim zakončila alespoň na desáté příčce. Náskok na sestupové pozice však nebyl kdovíjaký, navíc v zimě líšeňský kádr doznal některých podstatných změn.

Přesto však brněnský klub jarní část zvládl obstojně. Příliš nezabředl do záchranářských bojů, dvě kola před koncem už měl klid od sestupových starostí. Ještě do posledního utkání vstupoval z páté příčky, prohra s Chrudimí 1:2 jej odsunula na konečnou desátou pozici. „Bylo to odpracované. Z hodně úst jsem slyšel, že jsme byli největším kandidátem na sestup, ale kluci se s tou nelehkou pozicí poprali velice dobře,“ těšilo líšeňského kouče Milana Valachoviče.


Načítám tabulku ...

Během posledního roku uvítala Líšeň hned několik nových posil, jednou z nich byl i stoper Dušan Jokovič (napravo).Během posledního roku uvítala Líšeň hned několik nových posil, jednou z nich byl i stoper Dušan Jokovič (napravo).Zdroj: Deník/Jakub Tručka

ZMĚNA PŘESTUPOVÉ POLITIKY. V minulosti bývalo zvykem, že z Líšně stabilní hráči základní sestavy odcházeli do nejvyšší soutěže, případně do předního týmu druhé ligy. V zimě tomu však bylo jinak. Záložníci Marek Matocha a David Machalík zamířili do Prostějova a Kroměříže, tedy do týmů, kterým od úvodu sezony patřilo postavení ve spodku tabulky. Podzimní útočná jednička Líšně Pavel Vandas zakotvila dokonce ještě o soutěž níž, za Robstav hraje Českou fotbalovou ligu.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) na závěr sezony doma podlehli Chrudimi 1:2.
Prohra na závěr, teď se Líšeň bude léčit. Jsme rádi, že je to za námi, řekl kouč

Odcházející hráče bylo třeba nahradit, a tak se jihomoravský klub ještě více upnul k posilování ze třetí ligy. A zdá se, že mu tenhle tah opět vyšel. „Právě to, že jsme přiváděli vlastně jen posily z nižších soutěží, nás pasovalo do role jasného kandidáta na sestup, noví hráči to však zvládli bravurně. Navíc mají opravdu velkou perspektivu,“ podotkl Valachovič.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili ročník s vyrovnaným skóre 34:34.Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili ročník s vyrovnaným skóre 34:34.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

NÁVRAT DO ŠPICE? Třináct nových hráčů přivítala Líšeň za poslední rok ve svém kádru. S výjimkou brankáře Michala Šully, který na jih Moravy zamířil jako zkušená náhrada za Vlastimila Veselého, není ani jednomu z nich více než čtyřiadvacet let. Potenciál má tak nově poskládaný kádr rozhodně velký. „Hlavní je, že od začátku jara nastupovali pravidelně hráči, kteří na podzim jen sbírali zkušenosti. Mionič, Aldin nebo Polášek už jsou nyní po zimním odchodu opor členy základní sestavy,“ upozornil líšeňský stratég.

Ten věří, že od příští sezony už „nová“ Líšeň začne naplno ukazovat svůj potenciál. „Mužstvo se nám proměnilo a vždy chvilku trvá, než si na sebe zvykne. Vidím tam trochu paralelu s naší první druholigovou sezonu. Tehdy nám taky odešlo dost důležitých hráčů, ale na jaro jsme si vybudovali nový kádr, se kterým jsme pak třikrát vystřelili do špičky tabulky. Věřím, že by se nám to mohlo povést i nyní,“ nastínil.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili sezonu na desátém místě druholigové tabulky.Líšeňští fotbalisté (v bílém) zakončili sezonu na desátém místě druholigové tabulky.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

NUTNÉ DOPLNĚNÍ. Přestože Líšni poměrně vyšla zimní obměna kádru, jeden problém se nakonec projevil. Kádr brněnského celku stále není příliš široký, závěrečná vlna absencí to ukázala naplno. Jihomoravanům vypadli čtyři hráči základní sestavy a najednou je téměř nebylo kým nahradit, Líšeň musela vsadit i na dorostence.

Zdroj: Deník/Jakub Tručka

Přestože s malou šířkou kádru musí disponovat velká část druholigových celků, klub z východu Brna hodlá v příštích týdnech svou situaci vylepšit. „Už nyní máme do letního přestupového období vytipované některé hráče. Mužstvo chceme posílit, a hlavně vytvořit větší konkurenci,“ doplnil Valachovič.