Ten totiž obléká líšeňský dres už více než čtyři roky, služebně je nejstarším hráčem klubu z východu Brna. „Tlak na starší hráče je určitě větší. Přece jen kluci, kteří přišli, nemají odehráno ve druhé lize téměř nic, takže na ně žádnou tíhu nemůžeme házet. Hlavní signál musí být od nás,“ potvrzuje Jeřábek.

Podle něj však příchod mladších hráčů, kteří převážně doposud hájili barvy celků z nižších soutěží, kabině prospěl. „Bavili jsme se i s trenérem, že si pochvaluje, jak jsme posílili. Noví kluci přinesli čerstvou krev a dravost, jsou nažhavení. Už se nemůžou dočkat prvního zápasu, pro mnohé to budou premiérové starty ve druhé lize, takže jsou i plní očekávání,“ nastiňuje devětadvacetiletý fotbalista.

Líšeň se na úvod jara představí na domácím trávníku, v sobotu od půl třetí odpoledne vyzve Žižkov, který také v zimní pauze s obměnou kádru nelenil. „Má nyní v kádru i bývalé prvoligové hráče, pro naše nové kluky to ale právě může být motivace. Budou se na ně chtít vytáhnout a porovnat se s nimi,“ podotýká Jeřábek.

Po téměř čtyřměsíční přestávce už se líšeňská kabina těší na pokračování druholigových soubojů. „Je to stejné jako po každé přípravě, už se nemůžeme dočkat, až soutěž začne naostro. Přípravných zápasů bylo dost, trénování taky hodně, takže už jsme všichni nažhavení na sobotu, kdy se začneme rvát o body a lepší umístění v tabulce,“ burcuje stoper.

V generálce na jarní část sezony líšeňští fotbalisté (v bílém) remizovali s Jihlavou 1:1.
Jako Barcelona Líšeň hrát nebude. Věří však ve svěží průvan i „dobrou svini“

Přípravné zápasy dodaly brněnskému klubu pozitivní náladu, ze sedmi utkání totiž pětkrát odešel jako vítěz, v generálce remizoval s Jihlavou. „Trénovali jsme tvrdě a sedlo nám to, mám z toho celkem dobrý pocit. Výsledkově se nám příprava vydařila, pořád je to ale něco jiného, protože se často ještě zkouší a rotuje sestava. I s Jihlavou jsme v generálce odehráli kvalitní partii. Když budeme předvádět svou poctivou hru, tak se nemáme čeho bát,“ předesílá Jeřábek.

Ten doufá, že se svými spoluhráči na jaře předvedou lepší polovinu sezony a vyšvihnou se z aktuálního desátého místa. „Úplně si asi netroufnu říct, na jakých příčkách bych chtěl s týmem skončit, protože se to může obrátit jako bumerang a být to přesně naopak. Rozhodně se ale neohlížím za nás, dívám se v tabulce nahoru,“ ujišťuje líšeňský lídr.

Jihomoravský tým navíc letos slaví sté výročí založení klubu, připravil si speciální logo i dresy. I proto by rád v tabulce rychle vyšplhal do první poloviny. „Chceme hlavně chytnout začátek, klukům už jsem říkal, že dobrý start je důležitý pro psychiku. Potřebujeme se uklidnit dobrým úvodem,“ dodává kapitán.


Načítám výsledky ...