Líšeňské barvy už nadále nebude hájit minimálně čtveřice fotbalistů, která na podzim sbírala druholigové starty. Nejcitelnější ztrátou je odchod středopolaře Marka Matochy. Ten na podzim nevynechal jediné utkání brněnského klubu, od jara však bude oblékat prostějovský dres. „Odcházejícím bych popřál dobrou formu a ať se jim daří ve sportu i v osobním životě. Každá změna je pro ostatní šancí,“ řekl pro klubový web líšeňský kouč Milan Valachovič.

Ten už nadále nebude moct počítat ani se službami líšeňské jedničky na hrotu útoku, druholigový klub totiž opustil i Pavel Vandas. Osmadvacetiletý kanonýr byl v aktuální sezoně nejlepším střelcem brněnského celku, rozhodl se však pro kariérní změnu a v Líšni se domluvil na ukončení smlouvy.

Fotbalisté Zbrojovky Brno v pondělí zahájili přípravu na jarní část sezony.
Zbrojovka zahájila přípravu, na odchodu jsou dva obránci i brankář

Aktuálně desátý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY opouští i stoper Jiří Mezera, který do Líšně zamířil teprve v létě, nyní však upřednostnil civilní zaměstnání v Praze. Na ukončení smlouvy se brněnský tým dohodl i s Antonínem Svobodou, o jehož služby stál Vyškov. Jedenadvacetiletý ofenzivní hráč zahájí v kádru lídra druhé nejvyšší soutěže zimní přípravu.

Na prvním lednovém tréninku se v Líšni hlásilo hned několik nováčků, kteří zabojují o uvolněná místa po odcházejících hráčích. „Všichni dostanou příležitost a mohou zaujmout místa v základní sestavě. Věříme jak nově příchozím, tak i těm, kteří měli menší vytížení, že se stanou pevnou součástí druholigového mužstva,“ dodal Valachovič.

Fotogalerie z podzimního utkání Rosic a zlínské rezervy, které celek z Brněnska vyhrál 2:1.
Další útočná esa na odchodu. Rosice sčítají ztráty opor, náhradu zatím nemají

Před jarní částí sezony Líšeň nastoupí k sedmi přípravným duelům, poprvé vyběhne k zápasu už v sobotu, kdy se představí na hřišti prvoligového mužstva. Změří totiž síly s Karvinou, utkání startuje v pravé poledne.