V líšeňské kabině tak ihned panuje mnohem lepší nálada. „Když se dvakrát vyhrálo, tak už přebolela ta porážka se Žižkovem z úvodního jarního zápasu. Nás to zdravě nakoplo, kluci si řekli, že si vybrali smůlu a půjdou naproti bodovým ziskům,“ popsal kouč celku z východu Brna Milan Valachovič.

Jeho svěřenci opět profitovali z výborné defenzivy. Na jaře Líšeň dostala jediný gól, opavští hráči se sice radovali dvakrát, pokaždé však jejich nadšení zpražil pomezní rozhodčí signalizující ofsajd.

Ve statistikách tak zůstala zapsaná jen jediná opavská střela na bránu, naopak Líšeň gólově udeřila hned třikrát. „V Příbrami se nám podařilo vyhrát zodpovědným výkonem a ten jsme si chtěli přenést i do utkání s Opavou. Hráli jsme organizovaně a trpělivě, kluci zaslouží absolutorium, jak utkání odpracovali,“ chválil své svěřence Valachovič.

Propršená první půle toho ještě fanouškům příliš nenabídla. Po změně stran se však počasí umoudřilo a Líšeň rozjela svou show.

Největší měrou se na ní podílel křídelník Pavel Sokol, který dvěma parádními střelami z přímých kopů utkání rozhodl.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) doma smetli Opavu 3:0.
PODÍVEJTE SE: Sokolovy nádherné trefy srazily Opavu a Líšeň dotáhla Zbrojovku

Nejprve se trefil milimetrově přesně v 63. minutě, kdy se míč dostal do sítě i s přispěním břevna. O osmnáct minut později svůj kousek téměř z totožného místa zopakoval. „Už jsem mu říkal víckrát, aby zakončoval častěji. Dal krásný gól slavistické rezervě, nyní znovu. Vždy nám kopal standardky Matocha, nikoho k nim nepustil. Když je nyní zahrává Sokol, tak bude sbírat asistence a góly pravidelně,“ předeslal líšeňský lodivod.

Na konečných 3:0 pak v 87. minutě upravil střídající Lukáš Raab, pro kterého šlo o první soutěžní trefu v líšeňském áčku. „Každý bodík je dobrý a tentokrát po fantastickém výkonu máme všechny tři, takže panuje naprostá spokojenost,“ lebedil si Valachovič.

Bohuničtí fotbalisté (v červeném) v sobotním derby vládli, Start zdolali 3:0.
FOTO: Krásné góly i červená karta. Derby ovládly Bohunice, Start schytal facku

Ten přitom před sobotním utkáním musel řešit velké nepříjemnosti kvůli důležitým absencím. Už v pátek Líšni vypadl ze sestavy Denis Dziuba, při rozcvičce se zranil Adam Vlasák, který měl na hrotu útoku nahradit Martina Tauše. Ten si totiž odpykával trest za červenou kartu z utkání v Příbrami.

Brněnský klub tak nastoupil bez typického útočníka, nejvýše se vysouval záložník Marek Polášek. „Neměnili jsme taktiku, protože Poly po vyloučení dohrával v útoku už v Příbrami. Je nepříjemný v kontrapresinku, zná způsob hry, kterým se chceme prezentovat. Raaba jsme tam od úvodu nechtěli dávat, protože teprve nedávno začal trénovat,“ doplnil trenér.

Líšeň se tak díky výhře před reprezentační pauzou vyškrábala na sedmé místo.

SK Líšeň – SFC Opava 3:0
Poločas: 0:0.
Branky: 63. a 81. Sokol, 87. Raab.
Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Pfeifer.
Žluté karty: Gerža, Otrísal, Jokovič -  Kopečný, Rezek, Srubek.
Diváci: 712.
Líšeň: Vajner – Otrísal, Jeřábek, Jokovič, Lutonský – Čermák – Gerža (64. Rolinek), Aldin (82. Raab), Mionič, Sokol (90. Hapal) – Polášek (90. Rimovics).
Opava: Číž – Kopečný (89. Pejša), Srubek, Janoščín, Hýbl – Omale (82. Ondráček), Blecha – Přichystal (75. Rataj), Málek, Rezek (75. Vaněček) – Velička (82. Kim).


Načítám výsledky ...