Speciální den Líšeň zahájila už v poledne, kdy do areálu začala vpouštět první zájemce. Pro děti byly připravené soutěže, skákací hrady či fotbalové šipky, bývalí hráči a trenéři brněnského celku se sešli při společném setkání.

Ve tři hodiny odpoledne pak došlo na hlavní tahák – utkání Líšně s Baníkem Ostrava, který se připravuje na účast v evropských pohárech. A zahájení bylo unikátní. Nejprve se křtila nová kniha Sto let fotbalu v Líšni, kterou sepsal tiskový mluvčí druholigového celku Miroslav Vlašic, slavnostní výkop pak obstarali Josef Mazura a Ludvík Belcredi. Ten je členem šlechtického rodu Belcredi, se kterým je výrazně protkána historie líšeňského klubu.

Jedinečný byl pro slavící klub i přípravný zápas, ve kterém se dokázal vyrovnat s hvězdami předního celku nejvyšší soutěže a dokráčel si pro remízu 2:2. Následný symbolický penaltový rozstřel pak dokonce patřil domácím, kteří jej ovládli 5:3.

Několik příznivců domů odešlo i s cennou památkou, po utkání se totiž dražily retro dresy Pavla Sokola, Milana Lutonského nebo Davida Paška. Největší zájem však byl o hraný dres Vajnera, který v penaltovém rozstřelu nejprve pokutový kop proměnil a následně si i připsal rozhodující zákrok. Cena podepsaného suvenýru se vyšplhala až na třicet tisíc.

Slavnostní akce měla hudební tečku, o kterou se vpodvečer postarala cimbálová kapela Líšňáci.