Nedávné líšeňské zápasy nenabídly žádné velké gólové přestřelky, po jedenácti kolech měli svěřenci kouče Milana Valachoviče celkové skóre 10:10.

Sobotní dopolední duel ale nabídl úplně jinou podívanou. Prostějov se ujal vedení už v osmnácté minutě, kdy si přesný centr našel Jakub Elbel a poslal domácí do vedení.

Ani tahle situace neskončila gólem, míč z brankové čáry vykopl příbramský záložník Václav Dudl.

Do šaten šla ale spokojenější Líšeň. Nejprve se v šestatřicáté minutě dostala k odraženému míči letní posila Adam Vlasák a slávistický odchovanec i s trochou štěstí vyrovnal. O šest minut později Brňané dokonali otočku, dobře rozehranou standardní situaci prodloužil Martin Tauš až ke kapitánu Michalu Jeřábkovi, který se zblízka nemýlil. Sedmnáctiletý Tauš si tak při druholigovém debutu v základní sestavě připsal asistenci.

Po změně stran už však hosté žádný důvod k radosti neměli. Tlak domácích rostl, větší šance však dlouho nepřicházely. Prostějov si ale vše důležité schoval do posledních dvaceti minut. Nejprve srovnal skóre Jan Koudelka, který se prosadil po krásné trefě zpoza pokutového území.

To však ještě zdaleka nebylo vše. Těsně před koncem utekl líšeňské defenzivě Tomáš Malec, kterého stoper Jiří Mezera zastavil jen za cenu faulu v pokutovém území. Nabídnutou penaltu proměnil Petr Jaroň, při závěrečném náporu hostů Prostějov udeřil i počtvrté. Po rychlém brejku se prosadil bývalý líšeňský tahoun Jan Silný.

„Druhý poločas byl velice dobrý. Líšeň byla hodně zatažená, my jsme si s tím ale dokázali poradit. Dali jsme krásné tři góly. Jsem moc rád, že jsme ukázali charakter. Měli jsme obrovské nasazení a vůli po vítězství, za což jsme byli odměněni," pochvaloval asistent prostějovského kouče Pavel Zavadil.

Domácí se tak minimálně do neděle dostali ze sestupových pozic, naopak pro Líšeň je prohra značně trpká. Před reprezentační pauzou totiž mohla poskočit do popředí druholigové tabulky, místo toho zůstává na devátém místě.

Prostějov - Líšeň 4:2
Poločas:
1:2.
Branky: 18. Elbel, 70. Koudelka, 84. (pen.) Jaroň, 88. Silný - 36. Vlasák, 42. Jeřábek.
Rozhodčí: Trska - Volf, Černoevič.
Žluté karty: Elbel, Koudelka - Polášek, Mezera, Veselý.
Diváci: 350.
Prostějov: Krynskyj - Látal, Schaffartzik, Spáčil (42. Gábriš), Elbel (32. Cienciala, 88. Bolf), - Bartolomeu (46. Dilný), Habusta, Koudelka (88. Macháček), Slaměna - Jaroň, Malec.
Líšeň: Veselý - Pašek, Jeřábek, Mezera, Lutonský - Polášek (85. Jokovič) - Vlasák (85. Raab), Matocha, Machalík (72. Aldin), Sokol (85. Mionič) - Tauš (61. Vandas).