Čtyři minuty po přestávce přesně uklidil balon, který mu sklepl spoluhráč. „Vyškov se na nás dobře připravil a samozřejmě nám pomohla branka. Věřili jsme, že ji dáme první, naštěstí to vyšlo,“ liboval si kapitán Zbrojovky.

Připsal si patnáctou trefu v aktuálním druholigovém ročníku a vévodí tabulce kanonýrů. „Jsem spokojený, ale ještě máme pět kol do konce. Doufám, že nějaký gól přidám,“ sdělil třiatřicetiletý fotbalista.

Do Drnovic zamířili na zápas Vyškova se Zbrojovkou i fanoušci brněnského celku.
Zbrojovka se přiblížila k postupu, do Drnovic zamířily stovky fanoušků z Brna

V Drnovicích hrál naposledy jako dorostenec, tentokrát si tam užil atmosféru, kterou vytvořily víc než tři tisícovky diváků. „Byl to svátek, pěkný zápas. Je to kousek od Brna a přijelo za námi hodně lidí,“ pochvaloval si příbramský rodák.

Přesto musel řešit i jednu nepříjemnost, když brněnští fanoušci nejspíš nepřístojně reagovali na vyškovské hráče tmavé pleti. „Rozhodčí mi řekl, ať tam jdu a uklidním je. Tak jsem šel a snad jsem je uklidnil. Nic se nestalo, takže asi jo,“ líčil Řezníček.

Přestože Zbrojovka zvítězila, domácí mužstvo několikrát využilo mezer v brněnské obraně. „Připravovali jsme se, že Vyškov bude hrát na brejky. Asi čtyřikrát jsme hráli přihrávky středem, které nám domácí vypíchli a šli do rychlého protiútoku. To se nesmí stávat, zvlášť když jsme si o tom řekli,“ upozornil Řezníček.

Jelikož Vlašim zvítězila 3:0 nad Ústím nad Labem, oslavy postupu do nejvyšší soutěže Zbrojovka odkládá nejméně do středy, kdy od sedmi hodin večer hostí Třinec. „Soustředíme se na středu, kdy chceme domácí zápas zvládnout a uhrát si postup sami,“ řekl útočník, který patrně zůstane v Brně i v dalším ročníku. „Myslím, že vše dopadne dobře, tak jak má,“ utrousil.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) remizovali s Táborskem 1:1.
FOTO: Problémy v sestavě i gól z rohu. Jsme další obětí, hlesl Valachovič

V sezoně vyzdvihuje týmové výkony. „Je tady tým, který chce každý duel zvládnout a podařilo se nám to ke konci i v utkáních, v nichž se nám tolik nevedlo,“ doplnil.