Brněnští fotbalisté v letošní sezoně nasázeli 71 branek, což je o třináct víc než druhý nejofenzivnější tým Dukla Praha. „Dopředu jsme se projevili velice zajímavě a momentálně jsme na vlně, každý zápas jsme schopní nastřílet hodně gólů. Psychicky nám pomohlo, že jsme dotlačili k výhře některá těžká utkání a nakoplo nás i vysoké vítězství doma se Žižkovem,“ pravil brněnský trenér Miloslav Machálek.

K výraznému vítězství přispěl třemi góly defenzivní záložník Adrián Čermák. Hattrick v rozmezí pětadvaceti minut dokonal z pokutového kopu, který vybojoval na jaře už popáté Ondřej Pachlopník. „Věřil jsem si na ni a měl jsem v hlavě, že chci dosáhnout prvního hattricku mezi dospělými. Dal jsem si dárek k narozeninám a počítám, že do kasy něco zaplatím,“ usmíval se Čermák, který minulý týden ve středu oslavil sedmadvacet let.

Mezinárodní etapový bodovací závod 500+1 kolo na brněnském velodromu.
Na brněnský velodrom se vrací mistr světa Kaňkovský, pojede 500+1 kolo

Slovenský fotbalista ovšem i chyboval, když v 89. minutě přihrávkou na stopery vyslal Vyšehrad do brejku, který proměnil Nedžad Zinhasovič. „V utkání byl jeden problém, dostali jsme dva úplně zbytečné góly. Mrzí mě to, protože třeba Adrián pak degradoval svůj výborný výkon. Ale pozor, cením si vítězství a kluci si zaslouží absolutorium,“ podotkl Machálek.

V utkání se vedle Čermáka dvakrát prosadil Pachlopník a po jedné trefě přidali Jakub Šural a Jan Hladík, který skóroval ve třetím zápase v řadě. „Za soupeřem jsme ve všem zaostávali. Není na co se vymlouvat, přístup nebyl hoden Vyšehradu ani této soutěži. Brno bylo o dvě třídy lepší, prakticky z každého brejku nás potrestalo,“ poznamenal vyšehradský trenér Oldřich Pařízek.

Velkolepé vyvrcholení Oktagon Underground hostila brněnská Zoner Bobyhall.
Souboje o krále podzemí patřily českým bojovníkům, Čepo donesl Peňázovi čokoládu

Brno má už jisté druhé místo, jež zaručuje baráž o první ligu. Ta je ovšem nyní v ohrožení kvůli pozitivním testům na koronavirus, které ohlásila prvoligová Karviná. Zbrojovka však má stále šanci na přímý postup. Zbývají jí odehrát ještě dvě kola, a to s Prostějovem a Vlašimí. „Potřebujeme vyhrát všechno, abychom měli naději. Nesmí nás rozhodit spekulace kolem toho, co neovlivníme,“ uvedl pro klubový web Pachlopník.

Vyšehrad - Zbrojovka 2:7 (0:2)

Branky: 50. Čvančara, 89. Zinhasović – 30. a 47. Pachlopník, 34. Jakub Šural, 54., 74. a 79. (pen.) Ad. Čermák, 71. Hladík. Rozhodčí: Denev – Vlček, Flimmel. Žluté karty: 52. Drobílek, 62. Šandera – 59. Bariš. Diváci: 62.
Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, T. Jablonský – M. Černý (K), Suchan – Laňka (68. Vejvar), V. Mareš (46. Alexandr), Pouček (46. Drobílek) – Čvančara (68. Zinhasović).
Zbrojovka: Šustr – Bariš (75. Eismann), Dreksa (K), Jakub Šural, Štepanovský – Vaněk (72. M. Vintr), Ad. Čermák, J. Sedlák, Pachlopník – Hladík (75. M. Sedlák), Růsek (72. Šumbera).