Jako nový hlavní kouč má pozvednout aktuálně pátý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY k čelu tabulky a oživit sen o postupu do nejvyšší soutěže.

Co nakonec rozhodlo, že jste přijal nabídku Zbrojovky?

Jde především o výzvu. Ještě se mi nepodařilo trénovat A tým v takovém velkoklubu, jakým Zbrojovka je. Je to pro mě splnění snu, který má v nějaké formě snad každý trenér. Jdu do toho samozřejmě s pokorou, ale také se zbytečně nestrachuju.

Jak těžké bylo loučení s Líšní?

Pondělní jednání s výborem bylo emočně dost náročné. Vždyť v Líšni jsem prožil krásné roky a vděčím klubu za šanci, kterou jsem od něj dostal. Poděkovat se patří také hráčům. Teď ale nadešel čas posunout se zase o úroveň výš a klub mi to umožnil.

Při angažmá v Líšni jste měl civilní zaměstnání. Opouštíte ho a stáváte se profesionálním trenérem?

Ano. Jde o zásadní rozhodnutí. Nemůžu fungovat ve stejném režimu jako dosud i v takovém velkoklubu, jaký je Zbrojovka. V civilním zaměstnání jsem skončil a naplno se budu věnovat trénování. Vydal jsem se touto cestou s tím, že jdu do rizika. Musím k tomu ale přistupovat sebevědomě a bez bázně a hany.

Jak velký rozdíl bude v koučování profesionálů ve Zbrojovce od trénování v Líšni?

Samozřejmě musím uzpůsobit určité věci tomu, že povedu Zbrojovku. S tím souvisí třeba také to, že budu celkově diplomatičtější.

V čem konkrétně?

Někteří mi říkali, že jsem občas na veřejnosti dost kritický na adresu svých hráčů. Ve Zbrojovce se v tomto směru hodlám umírnit. Jinak se můžu vyjadřovat o fotbalistech, jako je třeba Lukáš Magera (kapitán Zbrojovky – pozn.red.), a jinak o mladých hráčích v Líšni.

V prohlášení po vašem příchodu jste zmínil, že nechcete hru Zbrojovky radikálně měnit, ale rozvinout. V čem konkrétně?

Mám výhodu, že jsem ve Zbrojovce už pracoval na pozici skauta, takže klub znám a vím, jak to v něm funguje. Tato skutečnost urychlí procesy, které nás teď čekají. V úterý jsem poprvé vedl trénink. Všechno má svůj čas a jsem momentálně ve velkém časovém presu třeba i proto, že jsem se uvolňoval z práce. Je ještě předčasné něco říkat, ale vždy se dá hrát líp a atraktivněji. Fotbalistům jsem říkal, že je potřeba, aby každý z nich na maximum plnil úlohy, které se od nich očekávají.

Jste připravený na tlak spojený s rolí kouče Zbrojovky?

Hráčům v kabině už jsem stačil říct, že veškerý tlak, který může případně doléhat na ně, vezmu na sebe. Jsem na to připravený a počítám s ním.

Co očekáváte od závěrečných pěti podzimních kol?

Ještě nic není ztraceno a šance na postup do první ligy stále žije. Je teď třeba neztrácet body. Nejprv nás čeká na domácím hřišti Varnsdorf, ovšem musíme si dát pozor. Je důležité si pořád připomínat a stále to říkám, že ve druhé lize nejsou slabí soupeři.

Je pro vás velká výhoda, že začínáte v nové roli v reprezentační pauze?

Samozřejmě jsme vše uzpůsobili tomu, aby změna přišla v pravý čas a vyhovovala oběma klubům.