Na první ligový gól v Líšni čekal jedenadvacetiletý útočník přes dva měsíce. „Nabral jsem hlavně sebevědomí, protože než jsem přišel do Líšně, nastupoval jsem na málo minut. Teď si daleko víc věřím a jsem vděčný, že jsem dostal tolik prostoru,“ praví Zikl.

Zbrojovka poslala svého kmenového hráče do Líšně na začátku srpna. „Neskutečně se zlepšil v držení míče, pro nás je důležitý ve hře směrem nahoru, vybojuje balony. Nemá to lehké, v útoku hraje někdy sám proti dvěma třem obráncům, ale je schopný míč udržet, počkat na záložníky a vytvořit pro ně zajímavé situace,“ říká na adresu reprezentanta do dvaceti let líšeňský kouč Milan Valachovič.

Brněnský zápasník MMA si odbude premiéru v UFC na ostrově v Abú Zabí.
Hurá do boje. Procházku čeká premiéra v UFC, na ostrově a bez diváků

Ten do začátku přípravy, kterou plánuje na 21. července, nemůže zatím počítat se Ziklem, stoperem Jakubem Černínem ani se záložníkem Ondřejem Vintrem, kteří v Líšni hostují také ze Zbrojovky. „Dokážu si představit, že Zikl i Černín by u nás zůstali, je to moje přání. Rozhodující slovo má ale Zbrojovka, pokud řekne, že mají pro ni dostačující kvalitu a nechá si je, nic s tím neudělám,“ hlesl Valachovič.

Letní příprava ve Zbrojovce znamená pro Zikla výzvu. „Jsem její hráč a budu se tam snažit prosadit, bylo by špatné, kdybych měl jinou motivaci,“ hlásí.

Naposledy se tedy může Zikl a Vintr ukázat před líšeňskými fanoušky na domácím hřišti v sobotu od pěti hodin odpoledne. Do zápasu s Třincem stoprocentně nezasáhne Černín, který od duelu s Pardubicemi v půlce června léčí natažené vazy v kotníku.

Líšeňský fotbalista Lamine Fall se vedle hraní stará i o hřiště a zázemí stadionu.
Poseká trávník, pak trénuje. Kluci mě kontrolují, prý sekám křivě, směje se Fall

Líšeňští fotbalisté získali místenku do druhé ligy i na příští rok tři kola s předstihem. „Vidím na hráčích, že jak jsme se zachránili, polevili, na tréninku jsou uvolněnější a občas si zažertují,“ přiznává kouč.

Jeho svěřenci mohou ještě zabojovat o sedmou příčku, na kterou ztrácí tři body. Nyní se nachází na jedenáctém místě, bod před dvanáctým Třincem. „Náš cíl byl udržet druhou ligu, což se nám povedlo a jsme uvolnění. Umístění v tabulce je určitě důležité, nepůjdeme do zápasu lehkovážně, budeme se snažit poslední utkání doma vyhrát pro fanoušky, ale jelikož nemusíme, budeme třeba kreativnější a víc si věřit,“ míní Zikl.

Zatímco Líšeň odehrála poslední utkání v sobotu doma proti Dukle, které podlehla 2:3, Třinec nastoupí už k pátému zápasu ve dvou týdnech. „Nehraje to žádnou roli, taky jsme předtím hráli středa a sobota, zvládali jsme to a Třinec si s tím poradil zatím také bez problémů,“ namítá Valachovič.

29. kolo F:NL: Líšeň - TřinecZdroj: Markéta Evjáková