Nejprve uhrála Líšeň v domácí premiéře remízu 2:2 s Varnsdorfem. V sobotu se na stadionu v Kučerově ulici pálilo ještě víc. Šestigólový horor nakonec vyústil dělbou bodů s Hradcem, aspirantem na boje o nejvyšší příčky druhé ligy. „Fanouškům se duel musel líbit. Škoda, že jsme je nepotěšili výhrou,“ litoval líšeňský zadák Jan Hlavica.

Na předměstí Brna si našla cestu opět početná kulisa. Dorazilo o třicet lidí víc než minule, což dalo číslo 1 572.
A zatímco na tribunách se diváci bavili, trenéři skřípali zuby. Už v deváté minutě bylo skóre 1:1. „Opět nás hnala fantastická atmosféra, jenže mám výhrady k defenzivě,“ bědoval domácí trenér Miloslav Machálek.

Votroci v prvních dvou zápasech neskórovali. Na trávníku nováčka se radovali už ve čtvrté minutě. „Není to o tom, že nás soupeř obehraje, ale děláme takové chyby, že se dva srazíme,“ líčil Hlavica, který se před úvodní trefou nedohodl s kolegou z defenzivy Michalem Jeřábkem. „S novými kluky se ještě úplně neznáme, měli jsme málo času na sehrání se,“ doplnil.

S defenzivní činností nebyl spokojený ani trenér Hradce Zdenko Frťala. „Na to jak loni byla defenziva pevná, letos se dopouštíme opakovaných chyb,“ láteřil. Za celou minulou sezonu Votroci dostali jen osmnáct branek ve třiceti utkáních. „Vedli jsme třikrát, což jsme měli udržet,“ poznamenal.

Jenže udržet domácí lovce gólů na uzdě nešlo. Ti se do svého soka zakousli už od začátku. Žádná vyčkávaná vzadu. Ne. Pěkně zostra a plnou parou vpřed. „Postoupili jsme ze třetí ligy, kde jsme útočně hráli pořád, protože jsme se snažili každý zápas vyhrát a dát co nejvíc branek. Na ten styl jsme si navykli a trenér ho od nás očekává i nadále,“ vysvětlil Hlavica.

Ještě do poločasu se po dalším zaváhání v domácích řadách ujali hosté opět vedení. „Sráží nás nezkušenost, vzadu nekomunikujeme a jsme nerozhodní. V úvodní půlce jsme soupeři darovali dva góly. Tohle nás pak stojí hodně úsilí, abychom alespoň remizovali,“ upozornil Machálek.

Krátce po změně stran ale bylo znovu srovnáno. Diváky ze sedaček zvedl krásnou individuální akcí ofenzivní eso Jan Hladík.
Gólovou přetahovanou na stranu Hradce naklonil parádní trefou Christián Frýdek z trestného kopu. Jenže Líšeň i na tenhle gól našla odpověď.

Přinesl ji žolík na hostování ze Zbrojovky Marek Vintr, který na hřiště vlétl jako vítr a těsně před koncem se ocitl sám před gólmanem a nezaváhal. Další gól už nepadl.

Brňané tak i ve třetím kole ve svém premiérové ročníku ve druhé lize nenašli přemožitele. „Třikrát se nám podařilo srovnat. Mančaft je charakterově silný. Ve třetí lize jsme zvládli závěr, kdy jsme postoupili, ač nám už nikdo nevěřil. Před tím jsme se zachránili, když jsme byli odepsaní. Tým máme výborný. I nadále budeme každého kousat,“ slíbil Machálek.

Pět bodů po třech kolech coby nováček bere. „Ale mrzí mě, že jsme doma ještě nevyhráli. Seriózně přiznávám, že víc lituji remízy s Varnsdorfem, jelikož Hradec je jinde,“ řekl líšeňský stratég.

Nicméně bod proti favoritovi se počítá. „A byl Hradec favorit? Podle tabulky před duelem jsme jim byli my,“ narážel Hlavica s úsměvem na fakt, že po dvou kolech byla Líšeň v tabulce druhá. „Teď vážně. Před soupeřem jsme měli respekt, věděli jsme, že mu start nevyšel. Máme pět bodů a jedeme dál,“ dodal.

SK Líšeň - Hradec Králové 3:3
Poločas: 1:2.
Branky: 9. Hladík, 48. Hladík, 86. M. Vintr – 4. Šípek, 27. Vlkanova, 69. Ch. Frýdek.
Žluté karty: Bednář, Jeřábek, Krška – Štípek, Prekop, Kopečný, Vlkanova.
Rozhodčí: Berka – Novák, Ratajová. Diváci: 1 572.
Držení míče: 44 % – 56 %. Střely celkem: 13:6. Střely na branku: 7:6. Rohy: 2:6.
Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica, Bednář – Ad. Čermák – Reteno Elekana (65. M. Vintr), Minařík (69. Rolinek), Málek (76. Fila), Krška – Machálek, Hladík.
Hradec: Vízek – Kopečný, Zbrožek, Martinec, Urma – Jukl, Ch. Frýdek (87. Černý), Šípek (74. Procházka), Vlkanova, Djurdević (65. Kvída) – Prekop.