Los si s oběma sestupujícími celky pohrál a hned první kolo ukáže, jak vypadá jejich rozpoložení v boji o návrat mezi elitu. „Víme, že vstup do sezony je důležitý, ale ne rozhodující. Uděláme vše pro to, abychom v zápase uspěli,“ prohlásil brněnský kouč Roman Pivarník, jenž před šesti lety dovedl k postupu do nejvyšší soutěže právě Vysočinu.

Zbrojovka se netají postupovými ambicemi a na rozdíl od Jihlavy platí za velkého aspiranta posunu. Z prvoligové základní sestavy odešli pouze Miloš Kratochvíl s Rafaelem Acostou, kterým skončilo hostování. Naopak pět nových tváří klub přivítal. „Brno je největší favorit postupu, určitě se do roka chce vrátit zpět do první ligy. Přivedlo pět zkušených hráčů do základní sestavy – beka Eismanna, křídelníky Štepanovského a Bartolomea, defenzivního záložníka Bariše a hroťáka Mageru. Navíc zachovalo osu týmu z uplynulé sezony,“ všiml si jihlavský kouč Martin Svědík.

Bývalý reprezentační útočník Lukáš Magera má vylepšit střeleckou nemohoucnost, která Zbrojovku provázela v uplynulém ročníku. „Jsem rád, když dává góly celé mužstvo, pak se i útočníci snadněji prosazují. Nechci, aby hra stála na hrotových hráčích, podíl na brankách musíme rozložit i na další, což se v přípravě dařilo,“ podotkl Pivarník.Pro zvětšení klikněte.

Naopak celek z Vysočiny přišel po sestupu o několik opor. Lotyšský střelec Davis Ikaunieks přestoupil do Jablonce, Pavel Dvořák do Olomouce, guinejský středopolař Kamso Mara zase do Liberce. Smlouva skončila Mateji Rakovanovi a hostování Petru Buchtovi.

Z Mladé Boleslavi získala Jihlava na hostování gólmana Luďka Vejmolu a útočníka Stanislava Klobásu. „Náš kádr se ještě tvoří. Nefunguje nám úplně obranná čtyřka, v ofenzivě nás trápí koncovka,“ přiznal trenér Vysočiny.

Přesto míří se svými svěřenci do Brna sebevědomě. „Trenér nám vštěpuje, že musíme jít do každého utkání s tím, že vyhrajeme. Tak to bude i v neděli,“ vzkázal jihlavský kapitán Lukáš Vaculík.