Poslední dobou vám vychází rohové kopy. Šlo o nacvičenou situaci?

Eisi (obránce Pavel Eismann – pozn. red.) má pěkné bochánky, snažil jsem se balon si jen najít a vyšlo to.

Do zápasu jste ale nevstoupili ideálně. Rozhodil vás brzký gól?

Jednoznačně to udalo ráz utkání. Pak jsme soupeře celý první poločas jen dobývali, vytvořili jsme si pár pološancí a nakonec si pomohli penaltou.

Překvapilo vás, jak se duel vyvíjel?

Nechci nikoho urazit, ale šlo o klasický pohárový zápas, kdy můžeme jen ztratit a soupeř získat. Outsider dá gól a pak jej celý zápas dobýváme.

Co nakonec derby rozhodlo?

Drželi jsme víc balon, roztahovali jsme je a trochu je utahali. A myslím si, že takové zápasy probíhají stejně, že dokud má soupeř sílu, pohybuje se s námi, ale ve druhé půli jsme jej i díky střídání roztrhali.

V nastaveném čase jste těsně před vápnem fauloval protihráče, zatrnulo vám?

Věřil jsem, že prostě vyhrajeme. Ani nevím, jestli šlo vůbec o faul. Přijde mi, že rozhodčí v zápase pár věcí řešil někdy až moc zbytečně.

Tři body jste nakonec vybojovali. Jde o důležité vítězství?

Remíza by byla vzhledem k prvnímu místu velmi špatná. Jsem rád, že Pardubice pořád honíme a navíc jsme odskočili i od čtvrtého místa. Soutěž je ale neúprosná a musíme se nachystat na další zápas v pondělí.

Utkání bylo nervózní, hráli jste v deseti a chtěli za každou cenu vyhrát. Musel jste spoluhráče mírnit?

Máme hodně mladý tým, a proto se někdy ženeme dopředu za každou cenu. Je naopak potřeba si to obehrát a počkat si na pravou chvíli.

Jak se dvě červené karty projevily na hře?

V rychlém sledu, ve kterém hrajeme, a ještě když jsme hráli o deseti od patnácté minuty ve Vítkovicích, to bere hodně sil. Pak byla hra roztrhaná, nahoru dolů, ale naštěstí se nám povedlo vyhrát, a to je pro nás nejdůležitější.

Usmíváte se, vyhovují vám vyhrocené zápasy?

Nebaví mě hrát o nic. Jsem rád, že nám derby bodově vyšlo a zase valíme na pondělí.

Na utkání dorazil kotel Líšně i fanoušci Zbrojovky vás podpořili přes plot. Vnímal jste je?

Konečně to byl zápas, který vás vtáhne. Ostatní utkání zatím byla taková nijaká, je to fakt strašně zvláštní. Zaplaťpánbůh, že lidi přišli.