Fotbalisté šestého celku soutěže se na jihočeskou konfrontaci těší. „Chceme se ukázat a potvrdit výkonnost, kterou teď máme. Když dodržíme naši taktiku, systém hry a úkoly, určitě vyhrajeme,“ míní brněnský obránce Ondřej Sukup.

Nehledí na soupeře

Tady sděluje stěžejní informaci. Zbrojovka sice myslí hlavně na bodový zisk, ale ani na trávníku nejlepšího týmu soutěže nehodlá ustupovat ze svého stylu. „Budějovice jsou ve druhé lize jeden z nejlepších soupeřů, mají individuálně lepší hráče, ale naše úkoly se nemění. Neřešíme, proti komu hrajeme. Trenér zvolil taktiku a víme na co se nachystat,“ popisuje Sukup.

Zápas 19. kola Fortuna:Národní ligy České Budějovice - FC Zbrojovka Brno.Brněnský celek plánuje na Střeleckém ostrově aktivní vystoupení, nevsadí na neprostupnou defenzivu. „Chceme hrát pořád hodně ofenzivně, extra bránit nebudeme. Hrajeme svou hru a je jedno, jestli proti Budějovicím nebo Žižkovu. Chceme to potvrzovat proti každému soupeři, máme na to dost velkou sílu,“ připomíná bek.

Ani jedno z mužstev ještě na jaře neztratilo bod. Zbrojovka vyhrála 2:1 v Chrudimi a doma zničila Viktorii Žižkov 6:0, Dynamo zvítězilo ve Vlašimi a Prostějově shodně 1:0. „Soupeře máme načteného. Budějovičtí mají kvalitu, díky tomu jsou první. Nám ale opět nezbývá nic jiného, než se porvat o vítězství. Utkání je pro nás jedna ze čtrnácti jarních zastávek,“ říká na klubovém webu brněnský trenér Pavel Šustr.

Po karetním trestu se do kádru vrátili Lukáš Kryštůfek a Jakub Přichystal, takže kouč řeší rébusy v sestavě. „Hráči nejsou loutky, ale partneři, takže pokud se nějak rozhodneme a někteří v nominaci nejsou, vysvětlím jim důvody, proč to tak je. Snažím se, aby to pochopili,“ líčí brněnský stratég.

O dvanáct bodů

České Budějovice vedou tabulku o čtyři body před Jihlavou, Zbrojovka na Jihočechy ztrácí dvanáct bodů. Podzimní vzájemný duel Brňané na domácím hřišti ovládli 2:1. „Bude to otevřený boj, Budějovičtí taky chtějí tři body, nebudou někde zalezlí. Jedeme tam vyhrát, chceme se zase trošku bodově dotáhnout a být co nejdřív nahoře,“ burcuje Sukup.

Třicetiletému zadákovi sedí náročný fotbal, který pod koučem Šustrem tým produkuje. „Podobně jsme hráli v Bulharsku. Víc mi vyhovuje, že můžu zaútočit a pilovat lajnu, než abych musel stát vzadu a čistě jen bránit. To není pro mě,“ povídá zadák, který přišel na jih Moravy před rokem z bulharského Černo More Varna.

V sezoně zatím odehrál jen pět utkání. Po prvním kole naskočil dvakrát až v závěru podzimu, na jaře patří do základní sestavy. „Jsem rád, že hraji, minulý půlrok nebyl jednoduché období. Hlavně že se daří týmu, musíme to udržet a nehledět, kdo hraje. Chci aby Zbrojovka postoupila, za tímto cílem jdeme všichni společně,“ sděluje Sukup.