V sobotu hodinu po poledni čeká oba brněnské týmy historické derby. „Chceme hrát o postup, proto pro mě není derby zápas, který chceme zvládnout víc než ostatní. Prestižní je v tom, že se hraje na brněnské půdě,“ předeslal brněnský kouč Pavel Šustr.

V sedmi kolech dosáhla obě mužstva na dvě vítězství, čtyři remízy a jednu prohru. Jenže Líšeň je nováček a Zbrojovka adept na návrat mezi elitu. „Nečekali jsme, že na tom budou oba týmy takhle. Vstup do soutěže se nám povedl, teď jsme doma remizovali se Žižkovem a čeká nás derby s Brnem. Je to pro nás výzva, soupeř chce postoupit do ligy a každý se chce ukázat,“ podotkl líšeňský útočník Jan Hladík.

Jenže Zbrojovka se v reprezentační přestávce posílila, dosavadní výsledky neodpovídaly jejím ambicím. K útočníkovi Janu Pázlerovi přibyli obránce Michal Šmíd a hlavně střední záložník Ondřej Vaněk, který posbíral osm reprezentačních startů. „Takových zápasů jsem odehrál dost. Na Spartak chodilo čtyřicet tisíc lidí. Pro kluky to bude motivace, přijde dost lidí. Všichni si to užijeme a skončí to dobře pro nás. Čekají nás tři těžké duely po sobě. Pokud to vyjde, odčiníme horší start. Lidi přijdou na stadion, když uvidí, že dřeme,“ přemítal Vaněk.

Tvořivý záložník se patrně už proti Líšni postaví do středu zálohy. „Věřím, že Ondra Vaněk částečně sejme zodpovědnost z ostatních hráčů a můžeme podávat výkony jako na jaře nebo v přípravě. Půjdeme hrát a když přijede jakýkoli tým, bude vědět, kdo je Vaněk. Pak zapomene třeba na Růska,“ poznamenal Šustr.

Trenér Zbrojovky Šustr čeká, že na ně Líšeň v derby vlétneZdroj: Deník

Na brněnské druholigové derby se podle prodaných lístků očekává návštěva sedmi tisíc diváků. „Určitě přijde na derby hodně lidí, každý z nás se těší a doufáme, že to dopadne dobře pro nás. Kluci před televizí nehráli, pro ně to bude prestižní,“ přemítal Hladík.

Líšeň předvádí ofenzivní podívanou, nastřílela o pět branek víc než Zbrojovka, ale také o pět gólů víc dostala. „Trenér Machálek neustoupí od toho, co po hráčích chce. Očekávám, že na nás vlezou a budou nás honit po celém hřišti. Byl bych překvapený, kdyby taktiku změnil a hrál zanďoura, ale i na to budeme nachystaní,“ vzkázal Šustr.

Na své taktice patrně brněnský nováček nic nezmění. „Chceme ukázat kvalitu, která nás zdobí, a pokusíme se vstřelit co nejvíc branek a co nejméně jich obdržet. Pro diváky to bude hodně zajímavé utkání,“ lákal Hladík.

Zbrojovka má dostatek síly, aby využila líšeňských slabin. „Hosté jsou zranitelní, každý tým si proti nim vypracoval šance. Na druhou stranu hráči jedou na hranici svých možností, běhají nahoru a dolů, nevypustí jediný souboj. Musíme se jim vyrovnat v pracovitosti, bojovnosti a nasazení, pokud chceme utkání zvládnout,“ nabádal Šustr.