Dvě předchozí remízy ve Vlašimi 2:2 a doma s Pardubicemi 1:1 přinesly rozčarování a také pokuty od vedení klubu, které dosavadní výkony označilo za hanebné. „Něco jsme si řekli. Teď jsme v tréninku něco změnili a věřím, že nám to pomůže. Trošku jsme uvolnili hlavy, abychom nebyli v takovém napětí, že musíme vyhrát. To je důležité,“ popisuje zadák Zbrojovky.

Ano, brněnští hráči si nesmějí připouštět tlak z aktuální dvanácté příčky. Na druhou stranu o nutnosti vítězství není třeba polemizovat. „Dělali jsme v tréninku i lehčí věci, protože chceme hru zjednodušit. V Sokolově chceme odčinit zápasy, které se nám nepovedly, aby fanoušci viděli, že jsme fotbal nezapomněli. Ten hrát umíme, jde jen o to, jak se k tomu postavíme v hlavách,“ povídá Sukup.

Zbrojovka potřebuje přidat v defenzivě i ofenzivě, proti Pardubicím vyslala jen čtyři střely na branku. „Chyběla nám i střelba z větší vzdálenosti, ale to souvisí s předvedenou hrou. Když se kombinačně nedostaneme do palebných prostorů, ani střílet nemůžeme,“ sděluje brněnský kouč Pavel Šustr.Pro zvětšení klikněte.

Kromě pokutového kopu se neprosadil ani nejlepší střelec mužstva v minulé sezoně Lukáš Magera. „Potřebujeme se tlačit víc do šestnáctky, zlepšit centry, ve vápně jsme stojatí a každý nás obsadí,“ uvědomuje si kapitán Zbrojovky.

Proti Sokolovu nachystal brněnský kouč několik herních šablon. „Pardubice nás měly dobře přečtené a hráli jsme něco jiného, než jsme chtěli, už jsme to nedokázali změnit. Teď jsme si připravili víc variant a můžeme reagovat podle zápasu. Pomůže nám zjednodušení, hrát víc do vápna, střílet,“ říká Sukup.

Jihomoravané proti Vlašimi i Pardubicím brzy vedli, jenže náskok neudrželi. Vedoucí gól bude i v Sokolově rozhodující. „Věřím, že když nám tam spadne jako prvním, postavíme se k tomu líp než v domácím zápase, kdy nám potom míč do sítě propadl z jedné střely,“ upozorňuje brněnský obránce.

Také loňský podzim zahájila Zbrojovka špatně, první výhry se dočkala až ve třetím kole, kdy doma zdolala Chrudim 3:0. „Věřím, že si to nějak přebereme, protože první dva zápasy byly fakt katastrofální. Každý musí začít sám u sebe a do dalšího utkání jít na krev. Víme, že druhá liga je náročná, ale Brno má jednoznačný cíl, tím je postup. Musíme se vzpamatovat a začít vyhrávat,“ burcuje Magera.

V minulé sezoně Sokolov v Brně uhrál bezbrankovou remízu, doma pak na jaře podlehl Zbrojovce 0:2. „Brno je jeden z největších favoritů na postup. Ukázalo to v předešlém ročníku, avizovalo také před touto sezonou. Vůbec neberu v potaz, že nyní dvakrát remizovalo, jde o velice kvalitní tým. Má propracovaný styl a také dobrého trenéra,“ cituje klubový web kouče Baníku Františka Šturmu.