Obměnu kádru v zimním přestupovém období ulehčil líšeňskému trenérovi Milanu Valachovičovi fakt, že od sestupového pásma si jeho tým držel třináctibodový odstup. „Věřili jsme, že bodový náskok po podzimu je dostatečný a máme jaro na to, abychom kluky zapracovali a udělali z nich druholigové hráče,“ pravil líšeňský kouč Milan Valachovič.

V jarní části si vydobyli pozici v líšeňské sestavě dva hráči, kteří na podzim nastupovali ve třetí lize. Útočník Jan Silný střílel góly v Kroměříži a Marek Matocha z pozice středního záložníka tvořil hru ve Vyškově. „Matocha ještě nedávno hrál v Kozlovicích divizi (v sezoně 2015/2016 – pozn. red.), teď naskakuje ve druhé lize a nejde o kluka, který nepatří do základu,“ zdůraznil kouč.

Jeho důvěru si po zimní přestávce získal i Martin Rolinek, který na podzim plnil roli střídajícího hráče a na jaře chyběl pouze v utkání proti Ústí nad Labem. „Zápas od zápasu se zlepšuje. Jde o ročník 2000 a myslím si, že má předpoklady dostat se do ligy, protože takových rychlostních leváků je málo,“ přiblížil kouč.

Přibývající minuty ve druhé lize dodávají nejen dvacetiletému záložníkovi potřebné sebevědomí. „Teď si víc dovolím a jsem rád, že jsem dostal od trenéra dost příležitostí. Myslím, že jsem mu to vrátil,“ uvedl Rolinek, který v brněnském klubu nastupuje na pozici levého obránce i záložníka.

Jenže svěřenci Valachoviče často neberou Líšeň jako konečnou stanici. „Všichni máme motivaci, abychom se posunuli. Samozřejmě počítáme, ať už hráči nebo trenéři, že když podáme dobré výkony, sáhnou po nás a můžeme se prosadit i výš,“ přiznal Rolinek.

Do vyšší soutěže má v létě šanci se prosadit kapitán Jan Hlavica, o něhož se kluby zajímaly už dvě předchozí přestupová období. A proto může v líšeňském dresu nastoupit v úterý od šesti hodin večer na hřišti patnáctého Varnsdorfu naposledy.

Líšeňští fotbalisté v posledním utkání hrají o co nejlepší umístění v premiérové sezoně ve druhé lize. Nyní se nacházejí na osmém místě, dva body před jedenáctou Chrudimí. „Kdybychom zvládli zápasy, které jsme si pokazili svou nepozorností nebo nezkušeností, mohli jsme hrát klidně o šesté místo,“ hlesl kouč Valachovič.

Zato Varnsdorf proti Líšni zabojuje o záchranu ve druhé lize. Na čtrnáctý Sokolov, který sehraje utkání v Hradci Králové, ztrácí jediný bod. „Teď nám nezbývá než vyhrát poslední zápas a čekat na výsledek Sokolova,“ pravil varnsdorfský trenér David Oulehla po porážce 1:2 v minulém kole s pražskou Duklou.

30. kolo F:NL: FK Varnsdorf - SK LíšeňZdroj: Deník/Markéta Evjáková