Oba soupeři tak prodloužili zajímavé podzimní bilance. Líšeň doma udržela neporazitelnost, zatímco Prostějov stále neprohrál na hřištích soupeřů.

Hanákům vyšel vstup do duelu, když se už po dvaceti sekundách prosadil David Píchal. Za dvě minuty srovnal Jakub Kučera.

Georgijev (na snímku vpravo) je novou akvizicí brněnského Basketu.
Basket v pauze posílil. Bulharský reprezentant Georgijev nastoupí ve čtvrtek

V sedmé minutě obrátil stav gólem z pokutového kopu domácí záložník Jaroslav Málek, ovšem dvě minuty nato oslavil návrat na líšeňský trávník prostějovský útočník Martin Zikl. „V kabině jsme si řekli, že si musíme dát pozor na začátek utkání, přesto dostaneme za pár vteřin gól. Chtěl jsem, aby hráči hráli jednoduše, ale oba obdržené góly padly ze zpětných přihrávek. Bod však s pokorou beru,“ uvedl na klubovém webu líšeňský kouč Milan Valachovič.

Prostějov si v závěru vytvořil tři příležitosti, ovšem skóre už se neměnilo. „K bodu mně negratulujte, chci s mužstvem vždy vítězit. Zápas měl svůj náboj až do konce,“ prohlásil hostující trenér Pavel Šustr.

Poslední domácí zápas podzimu nezvládlo Blansko, které podlehlo Ústí nad Labem 0:1, když se v patnácté minutě trefil Vojtěch Brak. Líšeň zůstala v tabulce druhá, Blansko dvanácté.

Líšeň - Prostějov 2:2 (2:2)
Branky: 3. Kučera, 7. Málek (pen.) – 1. Píchal, 9. Zikl. Rozhodčí: Dubravský – Vaňkát, Hurych. Žluté karty: Silný, Ševčík, Jeřábek (všichni Líšeň).
SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – T. Machálek (86. Minařík), Málek, Matocha (73. Rolinek), Krška – Silný (73. Szotkowski).
1. SK Prostějov: Mucha (C) – Šmehyl, Sus, Bala, Sečkář – Kopřiva, Spáčil, Jurásek (63. Zapletal) – Matoušek, Píchal (83. Langer), Zikl (83. Rolinc).