Šustr však Jihomoravany povede minimálně ještě v sobotu v půl sedmé večer proti Hradci Králové. „Bylo to hektické pro všechny. Spousta lidí se mě minulý týden ptala, co se děje. Žádné ultimátum jsem nedostal. Důležitost klání s Hradcem si každopádně uvědomuji,“ sdělil lodivod.

V uplynulém týdnu se snažil zejména odvést pozornost hráčů stranou. „Cítili, že se něco děje. Situaci vnímají. Šlo o to nastavit jim hlavy, aby takové věci neřešili a soustředili se na svou práci,“ přiblížil.

Šustrovi se u kormidla dařilo zejména na jaře, kdy tápající celek dostal do baráže o první ligu. Teď ale Zbrojovka opět přešlapuje na místě. „Rezignaci můžu nabídnout v případě, že se hráči postaví proti mně. To se ale neděje. Když se podíváte na trénink, uvidíte tým, který funguje a pracuje. Pokud však zápasy dál nebudeme zvládat, sednu si s vedením. Nejsem ten, co by se držel zuby nehty. Chci hlavně, ať Zbrojovka vyhrává,“ dodal.

Proti Hradci však jeho svěřence nečeká nic lehkého. Východočeši jsou v tabulce třetí a letos v lize padli jen jedinkrát. „Je to extrémně důležitý zápas. Hrajeme doma, nemůžeme zaváhat,“ vyhlásil brněnský kouč.

Hradečtí letos staví na bouřlivé ofenzivě. V devíti duelech nasázeli jednadvacet branek, víc než kdokoli jiný. „Musíme si dávat pozor, dávají dost gólů a to není náhoda. Připravíme se na určité situace. Potřebujeme výhru,“ doplnil stoper Michal Šmíd.

Ten na jihu Moravy hostuje z pražských Bohemians, za něž léta hrával první ligu. „Druhá soutěž je důraznější a to i na tréninku. Kluci chodí víc do těla, na to jsem zvyklý nebyl. V Brně se cítím dobře, kabina je super,“ vyzdvihl.

Vnímá už také tlak fanoušků na postup. „Je to tu podmíněné tím, abychom vyhrávali. V Bohemce bylo hlavní se zachránit, tam jsme nemuseli vyhrát každý zápas. Tady cítím, že se chce postoupit,“ poznamenal.

V červeném dresu Šmíd odehrál oba zápasy od svého příchodu a byl i u porážky v Jihlavě. „Bylo to smutné. Podařilo se nám vyrovnat a hned potom jsme dostali třetí gól,“ připomněl branku jihlavského Smejkala z poslední minuty.

Obdržené góly nadzvedli také Šustra. „Nesmí se to stávat. Je pro mě záhadou, z čeho laxnost pramení. Nevím, zda hráče svazuje strach, ale pracujeme na tom každý den. Věřím, že jsou nyní nastavení tak, aby k podobným věcem v obraně nedošlo,“ pronesl trenér.

Brňanům může pomoci, že Hradečtí mají v nohách zápas navíc. Ve středu podlehli Baníku Ostrava 0:2 v poháru. „Ukázali jsme, že můžeme hrát s kýmkoli. Předvedli jsme dobrý výkon,“ řekl asistent trenéra Ondřej Prášil pro klubový web.

JAROSLAV GALBA