Pátí Brňané nastoupí v úterý od pěti hodin odpoledne proti votrokům, kteří před nimi s jednobodovým náskokem hájí třetí příčku zajišťující baráž nejvyšší soutěž. „Zbývají čtyři zápasy a tenhle může hodně napovědět. Úspěch nás hodí na třetí místo před Hradec i Ústí, které hraje až po nás. Realita je jasná. Vyhrajeme a jsme před nimi,“ souhlasil brněnský kouč Pavel Šustr.

Zbrojovka po podzimu přitom ze sedmé příčky ztrácela sedm bodů na Hradec Králové. „I hráči si uvědomují důležitost utkání. Vítězství znamená posun na třetí místo a s tím do utkání jdeme. Připravíme se tak, abychom podali dobrý výkon, jaké se nám celkem daří v domácích zápasech, a aby se nám podařilo vyhrát,“ doplnil Šustr.

Víc než kdy jindy bude kouč hlavně v roli psychologa, který uklidňuje hráče před třaskavou bitvou. „Půjde o nastavení jejich hlav. Už nic nenatrénujeme. Předpokládám, že přijde hodně lidí, budou nás povzbuzovat. Kluci se musejí zaměřit na svůj výkon, aby si nepouštěli do hlavy důležitost zápasu. Bude to o motivaci, aby na hřiště vběhli a rvali se o každý balon. To je základ všeho a věřím, že se nám to podaří,“ přál si brněnský stratég.

Od posledního duelu, v němž jeho svěřenci vyhráli v Sokolově 2:0, uplynou pouze tři dny. Takže fotbalisté nemají tolik prostoru na uvažování o významnosti střetnutí. „Měli jsme jeden regenerační trénink a jeden ostřejší. Pak zase jdeme hned do války. Může být i výhoda, že nemusí tak dlouho přemýšlet a jdou rovnou na hřiště,“ přemítal Šustr.Pro zvětšení klikněte.

Hradec Králové se v pátek blýskl triumfem 1:0 nad jinak suverénním lídrem z Českých Budějovic, který předtím slavil dvanáctkrát v řadě. „Brno má zvuk, historii, jaro jeho hráči zvládají nadstandardně. To svědčí o tom, že soutěž ve druhé polovině nezabalili. Fotbalisté, kteří tam přišli, přinesli velkou konkurenci a kvalitu. Je to tým, který dýchá, žije, cítí šanci na to samé co my,“ poznamenal na klubovém webu hradecký kouč Zdenko Frťala.

Na jihu Moravy proto touží po bodech. „Je to důležité utkání, ve kterém bychom neradi přišli o pozici tím, že domácím necháme všechny tři body,“ sdělil Frťala.

To Znojmo čeká neméně důležitý souboj, jen na opačném pólu tabulky. Svěřenci kouče Františka Šturmy jsou čtrnáctí a ve středu od pěti hodin odpoledne přivítají předposlední patnácté Táborsko, které na ně ztrácí tři body. „My starší hráči to musíme vzít víc na sebe, ale žádný extrémní tlak na nás nikdo nevyvíjí. Spíš si ho každý vytváří v hlavě sám. Záleží, jak se kdo nachystá a popere se s tím,“ pravil znojemský obránce Tomáš Cihlář.

Se svým týmem v sobotu dovezl prohru 1:3 z Pardubic, z posledních šesti kol Znojmo popáté prohrálo a jednou remizovalo. „Táborsko taky nevyhrálo, což nám pomohlo. Hrajeme doma a máme pořád náskok. Je to v našich rukách, vůbec nepanikaříme. Bude to boj, ale teď už to musí přijít. Jsme odhodlaní, chceme se s tím poprat a druhou ligu zachránit,“ burcoval Cihlář.

Táborsko naposledy doma podlehlo Ústí nad Labem 2:3. „Ve Znojmě musíme jednoznačně získat tři body. Uděláme pro to všechno,“ prohlásil na klubovém webu kouč Táborska Karel Musil.