Jenže změna vlastníka se ani na třetí pokus neuskuteční. „Celou záležitost považujeme za uzavřenou,“ stojí ve včerejším prohlášení agentury. „Samotná jednání ohledně možného vstupu do Zbrojovky Brno trvala několik měsíců a logicky prošla několika fázemi, ve kterých se přibližovaly či oddalovaly vzájemné představy o možné dohodě obou stran.“

Podle zdroje MF DNES intenzita jednání začala během podzimu ze strany vedení brněnského klubu slábnout, až se zcela vytratila. To však Sport Invest popírá. „Veškerá komunikace s vedením Zbrojovky v čele s panem Bartoňkem probíhala korektně a věcně, obě strany plnily své závazky z jednání vyplývající. Podrobnosti zůstanou mezi agenturou a vedením klubu. Finální rozhodnutí o ukončení jednání každopádně padlo ze strany agentury a jako první byl o tom informován pan Bartoněk,“ píše se v jeho prohlášení.

Václav Bartoňek, majitel fotbalové Zbrojovky Brno
Šádek nabídku od Brna dostal, Bartoněk chce do konce podzimu přivést partnera

Sport Invest plánoval Zbrojovku dlouhodobě finančně zabezpečit a vybudovat mládežnickou akademii. Nakonec se však její představitelé rozhodli soustředit na jiné projekty. „Celou záležitost vnímáme čistě pragmaticky jako projekt, na kterém se nenašla vzájemná shoda, oba partneři však pokračují v dlouhodobé spolupráci. Zbrojovka je pevnou součástí fotbalového Česka a stejně se vnímáme také my. Klubu přejeme nadále to nejlepší a jsme přesvědčeni, že má potenciál zařadit se zpět mezi nejprestižnější sportovní značky Česka,“ uvádí agentura.

Na informaci o konci jednání se Sport Investem o prodeji klubu včera zareagovalo také vedení Zbrojovky. „Klub prostřednictvím předsedy představenstva a majitele oceňuje fair play vyjádření agentury Sport Invest. Dále sdělujeme, že probíhají jiná jednání strategického charakteru. Žádná firma nesděluje informace o takovýchto jednáních z důvodu možného negativního ovlivnění jejich průběhu. Každopádně jakmile tato jednání skončí, budou fanoušci první, koho klub seznámí s výsledky a odůvodněním,“ sděluje na svém webu Zbrojovka.