Ve 41. minutě se prosadil hlavou Adam Fousek a tři minuty po něm po krásné kombinační akci Jakub Přichystal. „Ševa (Michal Ševčík – pozn. red.) kopnul fantasticky roh, už předtím se nějaký dal proměnit. Dostal jsem dobrý balon, nikdo si mě nehlídal, byl jsem volný a trknul jsem to na bránu, za což jsem rád. Pak jsem prostrčil balon asi Nečimu (Jakub Nečas), který to krásně vyřešil, dal pod sebe balon Kubovi, který střílel do prázdné. Byly to důležité góly,“ popsal obě situace Fousek.

Jeho doménou je spíš centry zahrávat, než po nich zakončovat, ale počínal si mazácky. „Hlavičkám a centrům se věnujeme na tréninku, sem tam mi to padne, ale hlavičkář asi nejsem,“ smál se Fousek.

Do té doby ovšem lídr soutěže proti čtrnáctému celku tabulky neoslňoval. „Na našich hráčích bylo vidět, že hrajeme čtvrté utkání za čtrnáct dní, chyběla nám lehkost, únava nám svazovala nohy. Hráli jsme i pod tím, že jsme věděli výsledky našich soupeřů, kteří hráli před naším utkání. Naše motivace byla za dobrých okolností navýšit náskok na první příčce, tím byl začátek ovlivněný. Nebyli jsme tak běhaví, jak bych si představoval, promarnili jsme možná prvních třicet pět minut, než jsme se dostali do zápasu a v závěru prvního poločasu jsme soupeře přetlačili,“ líčil brněnský kouč Richard Dostálek.

Slabší byl v podání domácího celku taky závěr utkání, v 77. minutě snížil hostující Ladislav Krobot. „Ústí nemělo moc co ztratit, po gólu si zvedlo sebevědomí, hrálo vabank, což je vždycky těžké. Věděli jsme, že se můžeme v případě vítězství odpoutat od našich soupeřů a měli jsme to vzadu v hlavách, naštěstí jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ ulevilo se obránci Zbrojovky Matěji Hrabinovi.

Zbrojovka sedm kol před koncem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vede tabulku už o čtrnáct bodů před druhou Vlašimí.

Zbrojovka Brno - Ústí nad Labem 2:1
Poločas: 2:0. Branky: 41. Fousek, 44. Přichystal – 77. Krobot. Rozhodčí: Radina – Pečenka, Kotalík. Žluté karty: 22. Čermák, 61. Hrabina – 70. Miskovič, 90+3. Čítek. Diváci: 2523.
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina (73. Moravec), Štěrba, Šural, Bariš – Čermák – Fousek (46. Blecha), M. Ševčík (55. Hladík) – Nečas (90. Endl), Řezníček, Přichystal (55. Kohoutek).
FK Ústí nad Labem: Němec – Uličný, Čítek, Brak, Švanda – Miskovič, Tymošenko, Gedeon (68. Kurka), Emmer (65. Strada) – Jiránek (76. A. Černý), Gonzalez (65. Krobot).