„Je to pro mě čerstvé a zatím všechno zpracovávám. Oslavy jsem si přesto užil. Člověk je přece jen nezažije každý rok. Bylo to super,“ uvedl pro Deník Rovnost Bariš, jenž v posledním klání sezony v sobotu doma proti Táborsku kvůli zranění nenastoupil a derniéru ve Zbrojovce tak zažil ve středu v Chrudimi při porážce 2:3.

Sedmadvacetiletý rodák z Trenčína se nepříjemnou zprávu o nuceném konci ve Zbrojovce dozvěděl teprve nedávno. „Pořád jsem nevěděl, na čem jsem. Dohrávala se sezona, s předstihem jsme postoupili a až v poslední době mě informovali,“ poznamenal záložník, který ale podle potřeby nastupoval na kraji obrany.

Kvůli nepříjemné novině ale hořkost vůči klubu nepociťuje. „Budu fandit klukům, ať se jim v lize daří,“ zdůraznil hráč, který dává Brnu sbohem stejně jako Adrián Čermák, Peter Štepanovský, Jan Moravec nebo Pavel Zavadil.

V tomto ročníku Bariš pravidelně naskakoval v základní sestavě, první dubnový den svým gólem proti Příbrami rozhodl o cenné výhře brněnského týmu 1:0. „Z osobního hlediska hodnotím jako svou nejlepší sezonu ve Zbrojovce tu uplynulou. Odehrál jsem dost zápasů, povedlo se dát gól a mít nějaké asistence. A hlavně se dařilo celému týmu,“ narážel slovenský fotbalista na suverénní triumf Zbrojovky ve druhé lize, která má v konečně tabulce o šestnáct bodů víc než druhá Vlašim.

Brno bylo jeho prvním mimoslovenským angažmá Zamířil do něj v létě roku 2018 po sestupu Zbrojovky z nejvyšší soutěže. Bariš na jihu Moravy naskočil do sto čtrnácti zápasů, z nichž jedenadvacet bylo prvoligových.

Zažil dva postupy do nejvyšší soutěže a před rokem i sestup. „Za čtyři roky v Brně jsem strašně rád. Po sportovní stránce se povedly dvě sezony a byl to vždy skvělý zážitek. Líbilo se mi i po osobní stránce, vždyť jsem si tu našel manželku a narodila se nám dcera. Jsem v Brně jako doma, určitě se sem budu vracet, “ přesvědčoval Bariš.

Budoucnost trenčínského odchovance je nyní nejistá. „Bude záležet na tom, jaké se sejdou nabídky. Jsem otevřený všemu, ať už nějakému týmu z Česka, nebo návratu na Slovensko,“ líčil fotbalista, jenž si v rodné zemi zahrál kromě Trenčína třeba také za Skalici či Zlaté Moravce.

V následujících dnech si ale hodlá od fotbalu především odpočinout. „Absolvovali jsme kupu zápasů. Chci se dát dohromady. Dovolenou naplánovanou nemáme, budeme spíš jezdit po rodině,“ dodal loučící se univerzál.

Damián Bariš
Narozen: 9. prosince 1994
Pozice: záložník, obránce
Statistiky ve Zbrojovce v uplynulé sezoně*: 29 zápasů, 1 gól
Statistiky ve Zbrojovce celkem*: 114 zápasů, 6 gólů
Bývalé kluby: Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Skalica, Zlaté Moravce, Zbrojovka Brno
* mistrovské zápasy včetně Mol Cupu