Šlo o přímý souboj o čelo druholigové tabulky, navíc se jihomoravské derby hrálo před skvělou atmosférou, kterou vytvořilo téměř pět tisíc fanoušků na stadionu. Ani to však Zbrojovku nenakoplo, aby na Vyškov od začátku vlétla.

Vývoj byl úplně opačný, hosté se od prvních vteřin ujali otěží zápasu a brněnský celek se téměř jen bránil. „Prvních dvacet minut od nás bylo špatných. Pak jsme se trochu rozkoukali, ale i tak jsme nepodali dobrý výkon, bylo toho od nás málo,“ tušil záložník Zbrojovky Tomáš Smejkal.

Vyškovští fotbalisté (v bílém) ovládli derby na hřišti Zbrojovky 1:0 po gólu z první půle.
FOTO: Zbrojovka selhala v derby, sčítá zraněné. Po mdlém výkonu padla s Vyškovem

Než se ale Brňané rozkoukali, už prohrávali 0:1. V osmnácté minutě totiž obdrželi gól po standardce, který byl nakonec vítěznou trefou. „Vstup do zápasu se nám nepovedl, Vyškov byl jednoznačně lepší a přehrával nás. Nedokázali jsme zachytit tempo utkání, je škoda, že nás probudila až obdržená branka,“ hodnotil brněnský kouč Luděk Klusáček.

Rozhodně však nešlo o první případ, kdy se jeho svěřenci od úvodních sekund dostali pod tlak soupeře. V prvních čtyřech utkáních druholigové sezony Zbrojovka vždy inkasovala jako první, i při následné vítězné šňůře rozhodovala zápasy primárně až góly ve druhých poločasech.

V sobotu měl navíc úvod zápasu pro Zbrojovku ještě trpčí příchuť, už po jedenácti minutách přišla o stopera Jakub Šurala, který musel střídat kvůli zranění. „Zatím u něj žádnou prognózu nemáme, v pondělí půjde na vyšetření. Určitě ale jeho absence nebude jen otázkou dnů,“ naznačil po utkání závažnější problémy Klusáček.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) podlehli 1:3 Rosicím.
Rosice otočily utkání s Hodonínem. Obrat řídil dvougólový Fila

Ten navíc po změně stran musel sáhnout k další vynucené změně, po ráně do hlavy nemohl pokračovat Jan Štěrba. Přitom marodka brněnského mužstva už před sobotou čítala hned šestici jmen, Zbrojovce scházeli Lukáš Endl, Jiří Texl, Pavel Gaszczyk, Josef Divíšek a Ondřej Pachlopník, dlouhodobě mimo hru je Martin Nový.

S rozsáhlou marodkou se Brňané musí rvát v dost nevhodnou chvíli, čeká je totiž anglický týden, ve kterém si střihnou dvojutkání s Opavou. Nejprve ji ve středu vyzvou ve třetím kole MOL Cupu, následně se Slezany změří síly v sobotu při druholigovém duelu. Oba zápasy odehraje Zbrojovka venku. „Dostanou příležitost zase jiní hráči, kteří na ni čekají. Pro ně je to dobře a věřím, že i tak jsme schopní obě následující utkání zvládnout,“ zůstal pozitivní brněnský lodivod.


Načítám tabulku …