Už doteď bylo léto ve Zbrojovce značně rušné, kádr se po sestupu z nejvyšší soutěže rázně obměnil. Na některých postech však stále schází kvalita i konkurence, proto Brňané hodlají být na přestupovém trhu aktivní až do posledních dní. „Stále potřebujeme posílit, už od začátku sezony se bavíme o jedné pozici, kterou hodně potřebujeme doplnit. Pořád nám to ale nevychází,“ popsal brněnský kouč Luděk Klusáček.

Brněnští fotbalisté (v červeném) zdolali doma Varnsdorf 1:0 a jen bod je dělí od čela druholigové tabulky.
FOTO: Vítězná forma Zbrojovky nekončí, zdolala i Varnsdorf a je bod od čela

Jednat by se mělo o post krajního obránce, kde Zbrojovka v prvních kolech vyzkoušela hned několik variant. Zatímco pozici levého beka si pro sebe zabral Denis Granečný, napravo se od úvodu ročníku vystřídali Martin Nový, Josef Koželuh, Jan Štěrba a Lukáš Endl.

Nemusí se ale jednat o jedinou pozici, kterou se Zbrojovka do konce týdne pokusí posílit, k naplnění postupových ambicí totiž potřebuje i rozšířit kádr. „Tým není úplně široký, je nás v podstatě akorát. Proto jsme zapojili i tři čtyři dorostence. Abychom naplnili naše cíle, tak bychom potřebovali zapojit další hráče,“ podotkl Klusáček.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) si ze hřiště pražské Dukly odvezli cenný bod za remízu 0:0.
OBRAZEM: Líšeň obrala favorita, z Dukly si odvezla cenný bod. Chytala trojka

Nedostatky brněnského mužstva odhalil i sobotní duel s Varnsdorfem, který byl především v první půli lepším týmem. Zbrojovka sice zvítězila, kromě gólové trefy však nevyprodukovala žádnou střelu na bránu. „Myslím si, že hlavně potřebujeme zkvalitnit, protože v úvodním poločase jsme na míči byli mizerní. Tam nás soupeř přehrával, víc jsme běhali bez balonu,“ nelíbilo se domácímu lodivodovi.


Načítám tabulku ...