Společně se spoluhráči zase po čase poznal, jak Zbrojovku bude bolet druhá liga. Zvyknout si musí na novou roli. Zatímco v nejvyšší soutěži Brňané mohli jen překvapit a většinou byli v roli outsidera, ve druhé lize se na brněnský celek každý hodlá vytáhnout. „Zápasy pro nás budou obtížné, týmy se proti nám chtějí ukázat. Počítáme s tím. V něčem je pro nás druhá liga obtížnější než první. Je víc soubojová a musíme se na ni adaptovat,“ přemítal Přichystal.

První vydřená výhra podle něj představuje důležitý odrazový můstek pro Zbrojovku. „Určitě je hodně důležitá. Vyhrávat musíme, nehráli jsme extra fotbal, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Teď si můžeme víc věřit,“ přesvědčoval brněnský rodák.

Výraznou postavou úvodního zápasu byl třiačtyřicetiletý špílmachr Zbrojovky Pavel Zavadil, jenž v soutěžním zápase nastoupil za Brno poprvé po víc než čtyřech letech. „Hrál skvěle. Pro nás je bomba, že fotbal pořád v klidu zvládá. Znám ho hodně dlouho a dost nám pomůže,“ uvedl Přichystal. Staronový kapitán Zavadil se má stát také dobrou duši a tmelícím prvkem kabiny. „Neřešíme, kolik má roků a kolik je nám. Máme docela dobrou partu a věřím, že nám to postupně půjde stále lépe,“ pravil optimisticky brněnský střelec.

Za hlavu už taky hodil nedávný sestup brněnského mužstva z nejvyšší soutěže. „Nijak jsme přípravu na druhou ligu nepodcenili a opravdu poctivě se nachystali,“ dušoval se Přichystal. Další zápas sehraje Zbrojovka příští neděli od osmi hodin večer doma proti Opavě.