„Je to souboj druhého s prvním, ale v první řadě to bereme jako další ze zápasů, které chceme zvládnout. Navíc hrajeme doma, kde hodláme být úspěšní a hrát dobře. Soupeř má ve svém středu zajímavé hráče. Motivaci určitě bude mít Šimon Falta, dobře znám Lukáše Lahodného. A důležitou roli hrají cizinci, kteří klubu dodávají větší odvahu a kreativitu ve hře jeden na jednoho, na což si musíme dát bedlivý pozor," uvedl pro klubový web asistent brněnského trenéra Tomáš Polách.

Společně s kolegy bude mít k dispozici už i uzdraveného Ondřeje Pachlopníka, který po dlouhodobém zranění naskočil minulou neděli za divizní béčko Zbrojovky a dvěma góly přispěl k výhře 5:0 ve Velkém Meziříčí. „Těší nás, že se vrátil, a navíc se dvakrát trefil. Pro hráče je to určitě povzbuzení, teď je potřeba, aby dotrénoval, nehodláme nic uspěchat a riskovat. Jinak mimo tréninkový proces zůstává rekonvalescent Nový," nastínil situaci Polách.

Fotbalisté Vyškova se se Zbrojovkou utkali naposledy 23. dubna 2022, v zápase FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Drnovicích se z výhry radovali Brňané 2:0. Připomeňte si duel v galerii.
Derby? Vyškov hraje líp než Zbrojovka, ta ale v zimě posílí, myslí si expert

Zatímco Zbrojovka se může pyšnit nejmenším počtem obdržených branek v soutěži, fotbalisté Vyškova zase nejlepším útokem, což potvrdili v minulém kole, kdy na domácím hřišti přestříleli Prostějov 4:3. Aktuálnímu lídrovi tabulky bude scházet vykartovaný Ondřej Vintr. „Ztráta každého hráče není příznivá. Omezuje nám to možnosti vedení utkání či dostřídání. Na druhou stranu kádr máme široký a se situací si musíme umět poradit,” podotkl trenér Vyškova Jan Kameník.

Jeho svěřenci většinu bodů nasbírali v domácím prostředí, kde ještě neprohráli, na venkovních hřištích se jim naopak tolik nedaří. Ze čtyř duelů na venkovních hřištích vybojovali pět bodů. „Zbrojovka je zkušeným a dobře organizovaným týmem. S řadou individualit, jež dělají rozdíly ve hře. Tou je například Řezníček, který dlouhodobě disponuje střeleckou formou, podobně i kvalitní gólman Berkovec,” vyzdvihl silné individuality soupeře Kameník.