Zásadní otázkou je, kolik hráčů Zbrojovky bude na rozdíl od středy k dispozici. „Předpokládám, že sestava se nějakým způsobem obmění. Na jakékoliv prognózy je ale brzy," uvedl před duelem pro klubový web trenér Zbrojovky Luděk Klusáček, jemuž ve středu scházelo jedenáct fotbalistů a premiéru v brněnském dresu si tak odbyl třeba i osmnáctiletý obránce Ondřej Šlapanský a po roce a půl nastoupil za A tým i hrající asistent trenéra béčka Peter Štepanovský.

Jihomoravané se po nezdaru v derby a poháru potřebují vrátit na vítěznou vlnu, na vedoucí Vyškov ztrácejí ze třetího místa čtyři body, na druhou Duklu Praha jen jeden. Opavané ale po minulé mimořádně nepovedené sezoně, kdy se zachránili až v posledním kole, zažívají zatím povedenější ročník.

Aktuálně jsou sedmí se ztrátou čtyř bodů na Brno. „Víme, že Zbrojovka je kvalitní soupeř, přistupujeme k zápasu stejně jako ve středu, i když tentokrát Brno asi přijede v plné palbě. Věříme, že ho znovu porazíme," pravil pro klubovou televizi asistent opavského trenéra David Baier.