V bráně Zbrojovky dostal od úvodních minut prostor brankář Dominik Sváček, který je v Brně na zkoušce. Celý zápas odehrála i další nová brněnská akvizice, ghanský stoper Foster Gyamfi.

Hosté ze Slezska měli v první půli více ze hry a taky se dočkali první branky, když se po nedůrazu domácí defenzivy prosadil střelou z hranice šestnáctky Jakub Rezek. Opava mohla navýšit skóre ve druhé půli, ale testovaný nigerijský útočník Babajide v obrovské šanci minul bránu, následně se jeden z hostujících hráčů dostal do samostatného brejku, který neproměnil.

První vzájemný souboj mezi Kometou a Třincem vyhrál v Brně úřadující šampion 3:2 po nájezdech. Připomeňte si utkání v galerii.
Pohodu Komety prověří těžké váhy. Duel u mistra bude speciální pro Marcinka

To domácí své šance využili. Střídající Peter Juritka v 74. minutě vystihl rozehrávku Opavy, dostal se do brejku, při němž srovnal. V 85. minutě přišla velká chvíle sedmnáctiletého Filipa Večeři, který se po přesném pasu dostal přes posledního bránícího hráče Opavy a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi poslal míč k tyči.

Brňané tak zvládli i druhý přípravný duel v prosincovém dvoutýdenním tréninkovém bloku, když navázali na výhru 9:0 z minulého pátku v Chrudimi. Krátký prosincový tréninkový cyklus končí. Ostrá zimní příprava začne Zbrojovce přesně za měsíc, v pondělí 8. ledna. 

Zbrojovka Brno - Opava 2:1
Poločas: 0:1.
Branky: 74. Juritka, 85. Večeřa (as. Hellebrand) - 33. Rezek.
1. poločas Sváček - Toman, Šural, Gyamfi, Granečný - Hamza, Martinek - Kronus, Pachlopník, Smejkal - Alijagić.
2. poločas Sváček - Toman (61. Strnad), Šural (67. Hamza), Endl, Gyamfi - Texl, Šmid - Kronus (61. Juritka), Hellebrand, Potočný - Večeřa.