Už první minuty naznačily, že Zbrojovku nečeká nic lehkého. Aktivnějším týmem totiž překvapivě byla Vlašim, která i dokázala být nebezpečná. „Představoval jsem si úvod jinak, bylo to pro mě velké zklamání. Něco jsme si chystali, ale trvalo nám deset patnáct minut, než jsme se dostali do hry. Budu mít velké připomínky k mužstvu, protože jsme vlastně prospali patnáct minut,“ nebyl spokojený brněnský kouč Luděk Klusáček.

Nově poskládaný brněnský kádr v mnoha momentech trápila nesehranost, mladí vlašimští hráči působili na hřišti jistějším dojmem. „Změn bylo hodně, takže aspekt nesehranosti se u nás stále objevuje. V podstatě půlka mužstva je nová, spíš než fotbalově jsme to hrnuli na sílu,“ tušil Klusáček.

Přestože jeho svěřenci postupně dokázali s Vlašimí srovnat krok, po hodině hry hosté byli odměněni za sympatický fotbal. Gambijský mladík Ebrima Singateh naplno využil svých rychlostních předností a tváří v tvář přeloboval brněnského brankáře Martina Berkovce. „První problém nastal už po odkopu, dva naši hráči jdou do hlavičky a stejně nemáme balon. Zásadní chyba pak byla samozřejmě u Endlíka (Lukáše Endla – pozn. red.), který se jako stoper v souboji nemůže nechat takhle naivně odstavit. Buď se musí nechat faulovat, nebo nemůže spadnout,“ líčil domácí trenér.

Právě Singateh byl největší hrozbou vlašimského celku, společně s ním ale domácí defenzivu zlobili i další hostující rychlíci. „Měli jsme je nakoukané, něco jsme hráčům ukázali. Myslím, že největší zbraň soupeře, kterou je křídelník Solomon John, jsme dokázali pokrýt, ale se Singatehem jsme měli starosti,“ uznal Klusášek.

Obdržený gól ale domácí hráče nabudil a konečně byli na hřišti lepším celkem. V 79. minutě Brnu alespoň bod zachránil Řezníček, který na hraně pokutového území prokázal své zkušenosti a prosadil se přes obránce. „Po obdržené brance přišla potřebná energie, kdy z hráčů vše trochu spadlo a šli jsme i do riskantnějších věcí. Vyrovnávací gól jsme ale dotlačili do brány spíš silou vůle,“ hodnotil stratég.

Gólem Řezníčka tak Zbrojovka ukončila nelichotivou sérii, kdy doma přes tři sta minut nedala branku. Bod z úvodního kola je pro ni ale málo. „Výsledek je pro nás určitě zklamáním, chtěli jsme do nové sezony vstoupit vítězně. Remíza ale odpovídá průběhu zápasu. Měli jsme problém se prosadit dopředu, hlavně v první půli to bylo takové sterilní, až mrtvé,“ pokračoval Klusáček.

Brno nakonec mohlo z duelu vytěžit i tři body, Jan Hladík ale v závěru neproměnil velkou šanci a Vlašim si tak odvezla zasloužený bod. „Musíme být a pravděpodobně i budeme mužstvo, které v utkáních udává tempo hry, na to si musíme zvyknout. Nemůžeme si jen říkat, že jsme favorit druhé ligy, musíme to i předvést na hřišti,“ doplnil kouč.

Zbrojovka Brno - Vlašim 1:1
Poločas:
0:0.
Branky: 79. Řezníček - 60. Singateh.
Rozhodčí: Křepský – Žurovec, Lakomý.
Žluté karty: 90+2. Potočný – 28. Kulhánek.
Zbrojovka Brno: Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek (72. Hladík) – Kronus (58. Granečný), Texl, Dav. Jambor, Fousek (46. Potočný) – Jak. Řezníček (C), Smejkal (72. Gaszczyk).
Vlašim: Vágner – Labík, Kričfaluši (83. Dostál), Kulhánek (C), Heppner (75. Breda) – Onije, Musil – Šubert (83. Šmiga), Beran (61. Šimeček), Solomon (83. Biegon) – Singhateh.