353 minut nedostal brněnský gólman Martin Berkovec gól, Zbrojovka vyhrála sedm utkání v řadě. Obě série však Vyškov rázně utnul. „Předvedli jsme opravdu slušný a vyzrálý výkon, byly tam prvky, které chceme vidět, na základě nich jsme se dopracovali k výsledku. Je potřeba hráčům poděkovat za předvedenou hru proti silnému soupeři, který je jasným aspirantem na postup,“ popsal hostující kouč Jan Kameník.

Jeho svěřenci měli jasně lepší vstup do utkání, na hřišti hýřili aktivitou a brzy byli odměnění. Šimon Falta ze standardní situace posadil míč na hlavu Štěpánkovi a ten už v osmnácté minutě neměl problém překonat domácího gólmana Martina Berkovce. „Vstup do zápasu se nám úplně nepovedl, tam byl Vyškov jednoznačně lepší a přehrával nás. Nedokázali jsme zachytit tempo duelu, je škoda, že nás probudil až obdržený gól,“ mrzelo brněnského lodivoda Luďka Klusáčka.

Patrik Martinec byl trenérem Komety od prosince loňského roku.
Expresní konec. Martinec rezignoval na post hlavního trenéra Komety

Domácí toho však ani následně příliš neukázali. V první půli nevystřelili na bránu ani jednou, po změně stran také téměř neohrozili vyškovského brankáře Jana Stejskala. „Snažili jsme se mužstvo oživit, změnili jsme systém, ale kromě zvýšené aktivity jsme se ani moc nedostávali do šancí. Vyložené příležitosti neměl ani soupeř, nicméně podal velmi dobrý výkon,“ ocenil krajského rivala Klusáček.

Vyškov až do závěrečného hvizdu působil naprosto koncentrovaně, zatrnulo mu jen jedinkrát, když domácí kapitán Jakub Řezníček rozvlnil ve druhé půli síť vyškovské brány, radost mu však zkazil odmávaný ofsajd. „Utkání nás utvrdilo v tom, že můžeme mít ambice. Jeden gól jsme dali, žádný neinkasovali, což je po třech obdržených brankách s Prostějovem fajn, taky jsme se snažili hrát poctivě do defenzivy, protože jsme věděli, jakou sílu Zbrojovka do útoku má,“ nastínil Kameník.

Čeští baseballisté zakončili přípravu na evropské mistrovství dvojutkáním s Italy, o výhry se oba soupeři smírně podělili.
Hon za medailí začíná, Češi chtějí upoutat milion lidí. Proč je Španělé nesnáší?

Ten do základní sestavy poprvé nasadil nedávnou posilu Faltu, který se mu za vloženou důvěru odvděčil asistencí na rozhodující gól. „Už v týdnu vypadal na trénincích dobře, každodenně jsme spolu komunikovali. Je to hráč, který má velké zkušenosti, víme, proč jsme ho přiváděli. Jeho výkon byl velmi dobrý, přestože hrál na jiné pozici, než byl původní záměr, kvůli absenci Metsoka nastoupil jako ofenzivní podhrot,“ podotkl hostující lodivod.

Pro Vyškov šlo vůbec o první výhru nad Zbrojovkou v novodobé historii, díky ní se odpoutal na čele druholigové tabulky. „Podzim se pro nás vyvíjí příznivě, ale v tomhle se držím hodně zpátky. Na rovinu říkám, že jsem od prvního kola neviděl tabulku, ani nevím, kolik jsme celkově vstřelili gólů. Zajímá mě jen další zápas, na který tým musí být připravený, detailně se na statistiky budeme dívat až v jarní části,“ předeslal Kameník.

Okresní kolo 4. ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku v Brně ovládl tým KBC Global Services (na snímku).
Triumf po roce. Zaměstnaneckou ligu Deníku v Brně vyhrál tým KBC Global Services

Naopak Zbrojovku opět opouští nabytý optimismus. V tabulce se propadla na třetí příčku, navíc sčítá ztráty. Kvůli zdravotním komplikacím do utkání nezasáhli Jiří Texl a Lukáš Endl, kvůli zranění nedohráli ani Jan Štěrba a Jakub Šural, který musel střídat už v jedenácté minutě. „Bylo tam dost absencí a zranění Šurala byla další kapka. Můžeme jen spekulovat, jak by to vypadalo s ním na hřišti, ale Jiří Hamza, který ho nahradil, podal velmi dobrý výkon,“ doplnil Klusáček.

Zbrojovka Brno - Vyškov 0:1
Poločas: 0:1.
Branka: 18. Štěpánek.
Rozhodčí: Hocek – Leška, Slavíček.
Žluté karty: nikdo - 73. Bayo, 83. Souaré, 85. Lahodný.
Diváci: 4718.
Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Šural (11. Hamza), Štěrba (70. Toman), Koželuh – Mara (89. Martinek), Dav. Jambor – Kronus (46. Alijagić), Potočný, Smejkal (70. Hellebrand) – Řezníček (C).
Vyškov: Stejskal – Ilko, Mafwenta (90. Coulibaly), Ramathan, F. Štěpánek (C) – Eneme, Falta (70. Metsoko) – Kanakimana (89. Kamara), Souaré, Bayo – Diallo (70. Lahodný).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …