Ve čtvrtek od šesti hodin večer brněnský aspirant postupu opět rozehraje v Ústí nad Labem boj o návrat mezi elitu. „Mrzí mě, že se utkání neuskutečnilo v původním termínu, protože jsme byli velmi dobře nachystaní. Osahali jsme si Sokolovem, že nám nikdo nedá nic zadarmo. Do Ústí měla jet odlišná sestava, teď bude také,“ vrátil se kouč Zbrojovky Miloslav Machálek k březnové domácí výhře 1:0 nad Sokolovem.

Petr Švancara.
Unikátní fandění: podpoří s legendami Zbrojovku. Se Švancarou i Pacandou

Tři body tehdy trefil už v deváté minutě Jakub Šural, jenže právě důrazný zadák patří mezi hráče, kteří se ve čtvrtek v základní sestavě nejspíš neobjeví. „Mám dva otazníky a ještě jeden velký, což je otázka zdravotního stavu Šurala. Je to velice nepříjemné,“ podotkl Machálek.

BEZ ŠURALA

Třiadvacetiletý obránce před týdnem v přípravě se Zlínem, kterou Zbrojovka prohrála 0:5, zvládl pouze půlhodinu, pak vystřídal kvůli poranění žeber. Podstoupil lékařská vyšetření a jeho start proti Ústí je značně nejistý.

To komplikuje brněnskému kouči už tak složitou situaci s obránci. Zdravé má pouze dva: Pavla Dreksu s Pavlem Eismannem. „Jsme připravení na jiné varianty, nehledám v tom žádnou vědu. Je jedno, v jakém složení a rozestavení nastoupíme, zápas stejně musíme zvládnout,“ prohlásil stoper Dreksa, zimní posila z prvoligové Karviné.

Ilustrační foto.
Schyluje se k duelu těžkých vah. Dáme si do držky a budeme kámoši, říká Hron

Uprostřed obrany tak vedle něj patrně zaskočí Adrián Čermák, slovenský defenzivní záložník, jenž v zimě přestoupil z Líšně. „Hrál jsem už s Čermusem několik zápasů. Zodpovědnost bude na mně a doufám, že mu pomůžu. To je moje práce, proto jsem šel do Brna. Nevadí mi tlak, neřeším to,“ doplnil třicetiletý Dreksa.

Vedení Zbrojovky teď může litovat, že v zimní pauze poslalo na hostování dva obránce: Petra Pavlíka do slovenského Pohronie a Jakuba Černína do Líšně.

Volejbalistky Šelem Brno v uplynulém ročníku kosily jednoho soupeře za druhým.
Šelmy neočekávají opakování dominance, scházejí se na písku

Lukáš Kryštůfek se totiž stále nezotavil z operace kolena a Juraj Kotula prodělal mononukleózu, příští týden možná začne s individuální přípravou. Aspoň útočník Jan Pázler už trénuje s béčkem.

Velký otazník visí nad Kryštůfkem, který se přitom už připravoval s týmem. „Mrzí mě jeho zdravotní stav, který je nečitelný. Vznikají pochybnosti, zdali jsou jeho chrupavky v pořádku. Pracuje se na tom, aby s námi začal, ale trošku náročnější trénink už byl pro něho asi nezvladatelný, takže se zase vrátil k individuální přípravě,“ vylíčil Machálek.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) prohráli oba přípravné duely na hřišti prvoligové Olomouce. Foto: Petr Nečas
Extrémní červen: Fotbalisté Zbrojovky sehrají deset zápasů

V náročném druholigovém programu, v němž Zbrojovku v červnu čeká deset utkání, ovšem kouč potřebuje co nejširší kádr. „Počítáme s větší rotací hráčů a vítáme možnost pěti střídání. Problém opravdu máme s defenzivními posty, na druhou stranu v našem v týmu je dvacet čtyři hráčů a tři brankáři. Zápasy budou odsýpat a šanci dostane hodně široký kádr. Termínová listina je neúprosná, velice důležitá bude regenerace,“ upozornil trenér Zbrojovky.

18. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.Zdroj: DENÍK/Markéta Evjáková