Brňanům nevyšel vstup do sezony a ve Slezsku chtějí urvat teprve třetí vítězství. „Třinec je houževnatý soupeř. Má svoji sílu, čeká nás bitva. Věřím, že zápas ubojujeme a odvezeme si tři body,“ vyhlásil brněnský brankář Floder. 

Jihomoravané se ve středu zapotili s třetiligovými Petřkovicemi. Ostravský klub ve druhém kole Mol Cupu zdolali po prodloužení 4:3. „Soupeři jsme dovolili, aby dal tři branky ve druhé půli, což se stávat nesmí. Zbytečně si na sebe vytváříme tlak. Místo abychom hráli v pohodě, zápas si komplikujeme,“ povzdechl si snajpr Zbrojovky Lukáš Magera. 

Problém vidí zejména v osobních hrubkách. „Ještě jsem neviděl situace rozebrané na videu, ale špatnými přihrávkami jsme ztratili míč a soupeř vyrážel do brejků, místo abychom hráli v klidu. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb. Fotbalově to nefunguje, tak se zaměříme na bojovnost a týmovost,“ sdělil šestatřicetiletý střelec. 
Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Deník
Dvěma góly proti Petřkovicím se blýskl nový muž v brněnském dresu Jan Pázler. „Je to konkurence do útoku i parťák zároveň. Je dobře, že přišel další hráč, co dává góly a pomůže naší útočné síle k postupu. Zatím se nám střelecky příliš nedařilo, tak vedení přivedlo dalšího útočníka. Ve druhé lize má velké jméno,“ vyzdvihl nového spoluhráče Magera.

Teď hodlají společně pokořit třineckou obranu. „Jedeme tam vyhrát. Chybí nám fotbalovost, tak se zaměříme na jednoduší věci. Věřím, že se k nám kvalita vrátí zpátky a budeme hrát náš fotbal. Teď nám chybí pohoda. Proti Vítkovicím jsme mohli vyhrát 4:0, ale neproměnili jsme jasné šance,“ připomněl poslední ligový duel, který Brňané urvali výsledkem 1:0.

NERVOZITA V NOHÁCH 

To Třinečtí v poháru dominovali. Valašské Meziříčí smetli 5:0. „Měli jsme problém s náběhy soupeře, ale zhruba po pětadvaceti minutách jsme hru zpřesnili a pak šli do vedení. Teď už se soustředíme na zápas s Brnem,“ uvedl tamní kouč Svatopluk Habanec, který jihomoravský celek vedl. 

To Zbrojovku v úvodu sezony trápí nervozita. Vytvoří si slibné příležitosti, ale míč do brány neprocpe. „Cítíme tlak, nepovedl se nám vstup do sezony. Kdybychom byli v tabulce výš, hrajeme jinak. Jakmile získáme víc bodů, hra se zvedne“ byl přesvědčen dvaadvacetiletý Floder. 

Ten si na jaře vybojoval stabilní pozici mezi třemi tyčemi a jako jednička vstoupil i do letošního ročníku. „Hodně si toho vážím a pracuji, abych tu vydržel co nejdéle. Před rokem to, že budu chytat, rozhodně nebylo na pořadu dne. Chci trenérovi ukázat, že do brány patřím,“ doplnil. 

Na ramenou tak mladému brankáři leží očekávání fanoušků, že Zbrojovka na druhý pokus propluje o patro výš. „Je tu větší tlak než v jiných druholigových klubech, ale soustředím sena sebe a svůj výkon. Pískotu se snažím nevšímat,“ podotkl Floder. 

JAROSLAV GALBA