Jeho svěřenci v 67. minutě přišli o dvoubrankový náskok, když snížil David Březina. „Dostaneme zbytečnou branku po zbytečném faulu, znervózníme a přestaneme hrát naši hru. Přizpůsobili jsme se hře soupeře, což nás dostávalo zbytečně pod tlak. Hlavní úkol v podobě výhry jsme splnili, ale výkon to z naší strany tak kvalitní nebyl,“ přiznal Šustr.

Přitom první půle vyšla Zbrojovce parádně, když se ve 20. minutě prosadil hlavou Michal Škoda a dvě minuty před přestávkou zvýšil Šimon Šumbera. „Porážíme se jednoduchýma chybami, které nejsou o taktice, ale o osobní zodpovědnosti konkrétních hráčů. Před pauzou jsme se pohřbili hloupostí před vlastním vápnem,“ zlobil se domácí trenér Petr Mikolanda.

Jenže po kontaktním gólu se předposlední celek soutěže vzepjal a hrozil vyrovnáním. „Druhý poločas byla úplně jiná pohádka, Brno vůbec nevědělo, co se děje. Snížili jsme Březinou, který krásně trefil standardku. Měli jsme i dál šance na srovnání, ale nedokázali je využít. To byl hlavní rozdíl mezi námi a Brnem,“ dodal Mikolanda.

Jeho brněnský protějšek zase sledoval, jak ve druhém poločase hostující družina jen odolává náporu. „Lehkost z naší strany pořád ještě není taková. Na hráče je celou dobu tlak, vnímají výsledky ostatních, možnost se posunout, do toho domácí ztráta z minulého kola. Máme vítězství, ale musíme si s chlapci sednout a vysvětlit si, co je potřeba k tomu, abychom takové zápasy zvládali lépe,“ podotkl Šustr.

Zbrojovka se přiblížila barážové příčce, z páté pozice ztrácí na třetí Hradec Králové i čtvrtý Varnsdorf shodně dva body. Už ve středu od šesti hodin večer hostí Brňané sedmé Pardubice.

Do utkání nezasáhne pro čtyři žluté karty Ondřej Sukup. „Zápasy jdou teď v rychlém sledu, máme dva tréninky a hrajeme. K Táborsku si určitě něco řekneme a pak už se budeme soustředit na to, abychom úspěšně zvládli i další zápas,“ doplnil Šustr.

Do základní sestavy po dvouzápasové absenci poslal kapitána Lukáše Mageru, který si připsal dvě asistence. „Všichni víme, že Meggy je nadstandardní v tom, že dokáže nebezpečné situace vyřešit právě takhle. Ať už hlavičkou nebo povedenou přihrávkou na druhou branku. Jen mne mrzí, že nejsou oba s Michalem Škodou o patnáct let mladší,“ usmál se brněnský kouč.

Táborsko - Zbrojovka Brno 1:2

Poločas: 0:2. Branky: 67. Březina – 20. Škoda, 43. Šumbera. Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Mojžíš. Žluté karty: 25. Navrátil, 33. Březina – 32. Magera, 57. Sukup, 66. Sedlák, 87. Přichystal. Diváci: 836.

FC MAS Táborsko: Šiman– Šandera (65. Klusák), Březina, Navrátil, Hasil – P. Pilík, Ad. Čermák, Gebert (76. Schramhauser), M. Kučera, Ch. Frýdek – Kopřiva (54. Musiol). Trenér Mikolanda.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Krejčí, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (78. Bartolomeu), Bariš (61. Sedlák), Růsek, Šumbera – Magera (67. Přichystal), Škoda. Trenér Šustr.