Toho hostí v pátek od sedmi hodin večer na stadionu v Srbské ulici. „Snažili jsme se teď hlavně uklidnit situaci. Utkání v Žižkově jsme nezvládli ani kvalitativně, ani co se týče výsledku,“ poznamenal trenér Zbrojovky Miloslav Machálek.

Hlavním nešvarem kabiny je podle něj svázanost jednotlivých hráčů. „Musí se osvobodit od tlaků v hlavě. Každý ho na sebe tvoří. Chceme se přitom především fotbalem bavit,“ podotkl brněnský stratég.

Ilustrační foto.
Poprvé bez vstřelené branky. Zbrojovka podlehla Žižkovu

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍKZbrojovka patří mezi hlavní druholigové favority, ale její postavení v tabulce ani předvedená hra očekáváním neodpovídají. „Kluci si musí uvědomit, že fotbal je jen hra, kterou mají bavit sebe i lidi. Kladou na sebe vysoká očekávání, což jim svazuje hlavu a nohy,“ popsal Machálek.

Jihomoravanům vštěpuje také větší důslednost a zodpovědnost při defenzivní činnosti. „Musíme přidat na poctivosti, pracovitosti a odpovědnosti. Rozebrali jsme si video a ukázali věci, které v naší hře nechceme vidět,“ podotkl Machálek.

Do pátečního utkání Zbrojovka vstupuje v roli favorita. Vítěz minulého ročníku České fotbalové ligy Vyšehrad se ovšem stačil rozkoukat už i ve druhé nejvyšší soutěži. V tabulce je dvanáctý a před dvěma týdny vybojoval cennou remízu s Jihlavou 1:1. „Mají navíc šikovné Milana Nitrianského a Tomáše Jablonského,“ varoval Machálek.

Trenér Miloslav Machálek.
Důslednost místo taktiky. Machálek mění obranu Zbrojovky v duchu Tří mušketýrů

Vyšehrad přijíždí do Brna s odhodláním. „Zbrojovka je soupeř jako každý jiný. Nebojíme se,“ řekl pro klubový web hráč Tomáš Čvančara.