Dosavadní majitel Václav Bartoněk a zájemce o koupi Pavel Svoreň podle něj opět našli společnou řeč a finalizují dohody a převodu 61 procent akcií klubu. „V minulých dnech a týdnech probíhala intenzivní jednání akcionářů, která jsou vedena oboustrannou snahou o dosažení dohody a vytvoření předpokladů pro další úspěšný rozvoj Zbrojovky ve všech kategoriích,“ stojí v prohlášení.

Sportovní ředitel brněnské Zbrojovky Zdeněk Psotka.
Zbrojovce pomáhá při hledání posil software. Vytipuje hráče i podle počtu náběhů

Přestože se v jednání vyskytly nějaké překážky, neměly by bránit k uskutečnění transakce. „Pro úspěch našich jednání, ale především pro úspěch klubu je třeba kooperace a otevřená atmosféra. I proto všechny strany opět zasedly ke stolu s cílem pokusit se vyřešit vzniklé překážky,“ píše se na klubovém webu.

Na začátku týdne Svoreň, výkonný ředitel společnosti Portiva, a Čeněk Absolon, předseda dalšího akcionáře Regionální hospodářské komory Brno, oznámili, že opouštějí představenstvo Zbrojovky. Tato informace pobouřila skalní příznivce klubu, kteří přestali věřit ve změnu majitele.

Chystají tak protest na sobotní utkání s Táborskem, které začíná v Adax Invest Areně v šest hodin večer. „Uvědomujeme si odpovědnost, kterou máme vůči klubu, všem 500 členům klubu ve všech kategoriích, fanouškům a městu. Prosíme Vás, abyste klub i hráče podpořili a byli nadále naším dvanáctým hráčem. Vaší podpory si vážíme a zavazuje nás. Vzhůru Brno!“ apeluje klub v prohlášení.

Čtvrtou Zbrojovkou a třetí Táborsko dělí v tabulce jeden bod, takže vítězství brněnský celek dostane před něj. Jihočeský tým však zdobí nejlepší defenziva v soutěži, dosud obdržel jen patnáct branek. „Čeká nás soupeř s dobře organizovanou hrou, kompaktní a nepříjemný. Vrací se mu nejlepší střelec Dordič, který minule chyběl pro žluté karty. I z hlediska situace v tabulce se jedná o důležité utkání, které chceme zvládnout,“ prohlásil asistent brněnského trenéra Josef Mucha.

Fanoušci Zbrojovky chtějí změnu majitele, na sobotní utkání chystají protest.
Prodej Zbrojovky ještě má šanci, osobnosti klubu volají po jednotě

Zbrojovka už nasadí kapitána a nejlepšího střelce soutěže Jakuba Řezníčka, který chyběl kvůli čtyřem žlutým kartám na Dukle. Brňané tam remizovali 3:3. „Je náš nejlepší střelec, takže je to určitě vzpruha. Škoda, že už na Dukle s námi nemohl být. Na druhou stranu všichni umíme dávat góly a nemůžeme spoléhat jen na Kubu. Vzhledem k průběhu utkání jsme měli v Praze zaslouženě zvítězit. Třeba první inkasovaný gól neměl vůbec být. Výsledek nás samozřejmě hodně mrzí a doufám, že teď doma zvítězíme,“ vyhlásil brněnský forvard Roman Potočný.

K dispozici nebude ghanský stoper Foster Gyamfi, který se na Dukle zranil.