Z posledních šesti zápasů Zbrojovka třikrát dohrávala v oslabení. Gólman Martin Šustr viděl červenou kartu ve Vítkovicích, Antonín Růsek v Líšni a naposledy domas Chrudimí nedohrál Adam Fousek. „Přemýšlel jsem nad tím, čím to je. Možná únavou, hráči už nemají takový pohyb, koordinaci, soustředěnost. Samozřejmě jde i o disciplínu, tentokrát Fousek nezvládl emoce. Vyřešili jsme si to a nezbývá nám nic jiného, než-li se s tím vyrovnat a bojovat,“ sdělil brněnský kouč Miloslav Machálek.

Fousek podle sudího udeřil soupeře loktem do obličeje. Zbrojovka bez něj hrála celý druhý poločas a vybojovala s Chrudimí cennou výhru 3:2. „Jednoznačně se nám ulevilo. Klobouk dolů před celým týmem, jak to zvládl,“ oddechl si brněnský stoper Pavel Dreksa.

Vítězství dovezla Zbrojovka z Vítkovic i Líšně, ovšem vyloučení se promítají do tvorby sestavy na příští utkání, protože „hříšníci“ dostávají jednozápasový trest. „Jarní sezona je pro nás náročná, pořád máme některé hráče zraněné, k tomu karty, problémy nám dělaly maturity. Neustále něco řešíme, ale musíme si poradit,“ hlesl Machálek.

Vedle vyloučení doléhají na druhé mužstvo soutěže také tresty za žluté karty. Stoper Jakub Šural sotva doléčil zranění, už nasbíral osmou žlutou a patrně ho čeká dvouzápasový distanc.

Nenastoupí tak ke středečnímu utkání 26. kola, v němž Brno hraje na trávníku čtrnáctého Varnsdorfu. „Kuba Šural odehrál velmi dobré utkání v Hradci, ale vůbec nebyl zvyklý na režim zápasů po třech dnech. Proti Chrudimi už nepodal tak kvalitní výkon, což už souvisí s únavou. Skončilo to tím, že fauloval za žlutou kartu,“ podotkl Machálek.

26. kolo F:NL: FK Varnsdorf - FC Zbrojovka BrnoZdroj: VLP Externista/Markéta Evjáková