Na druhé straně republiky prohrávali od deváté minuty, když si po rohu nepohlídali Adama Ondráčka. První gól určil ráz duelu, zaskočení Brňané se dlouho nedokázali dostat na dostřel brankáři domácích. „Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Byli jsme málo aktivní, pozdě jsme reagovali v herních situacích a vyvrcholilo to brankou, kterou jsme obdrželi. Musím říct, že se nám poté těžko hledalo naše tempo," podotkl kouč Zbrojovky Šustr.

Po změně stran se brněnský lodivod pokusil zaraženou ofenzivu oživit, do hry poslal místo Sedláka Mageru a místo Štepanovského zase Bartolomea, později se na hřiště dostal také Přichystal. Jenže přes dobře organizovaný varnsdorfský val se Jihomoravané k vyloženým šancím nedostávali. „Soupeře jsme potom zatlačili a dokázali ho přehrát, ale celkově náš výkon nesplňoval kritéria, která bychom chtěli," pravil Šustr.

Severočeši si naopak k Velikonocům nadělili první tříbodový zisk po třízápasové odmlce. „Jsme spokojeni, protože Zbrojovka se neporáží každý den. Ve druhé půli jsme se opticky dostali pod tlak, ale zachytávali jsme kolmé přihrávky a centry. Na druhou stranu jsme měli několik brejkových situací, kdy jsme výsledek mohli potvrdit druhou, nebo i třetí brankou," sdělil trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Na vítěznou vlnu se pokusí Zbrojovka vrátit v jihomoravském derby proti Znojmu, které hostí následující neděli na domácím hřišti. Celek od rakouských hranic prohrál s jasným lídrem soutěže Českými Budějovicemi jednoznačně 2:5 a po třetí prohře ze čtyř duelů má na předposlední pozici znamenající sestup o patro níž náskok pouze třech bodů.

Varnsdorf - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 9. Ondráček, 90+1. Kocourek. ŽK: Schön - Vraštil. Rozhodčí: Klupák – Blažej, Kříž. Diváci: 886. Zbrojovka: Halouska – Kotula (69. Přichystal), Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (46. Bartolomeu), Sedlák (46. Magera), Bariš, Škoda – Šumbera, Růsek.